Alor

Perla východnej Indonézie

turistika

scenérie

Malý ostrov Alor je sám o sebe nádherný ale jeho najväčšie bohatstvo sa skrýva pod hladinou mora. Alor je skvelým miestom predovšetkým na potápanie, pretože vody okolo ostrova sú nedotknuté a ponúkajú úchvatnú pastvu pre oči. Okolité korálové útesy boli vyhlásené za národný park a môžete tu vidieť žraloka obrovského, hejná tuniakov alebo plachetníkov. Podmorský aktívny vulkán, kolmé steny zvažujúce sa do temnoty alebo tajomné jaskyne kam priplúvajú žraloky fúzaté, je len malá ukážka toho , čo tu pod hladinou na potápačov čaká.

Alor
Alor

Autententická Indonézia

Korálové útesy, kokosové palmy, pláže s bielym pieskem a chatky postavené v polke cesty do hôr, ponúkajú krásny výhľad na hladinu oceánu, rovnako ako aj pod ním.
Alor je stále turisticky málo navštevovaný a je jedným z najautentickejších ostrovov tejto časti Indonézie. Infraštruktúra ostrova je veľmi slabá a miestny sa živia predovšetkým poľnohospodárstvom (vanilka, oriešky, santalové drevo).
Horský povrch ostrova neumožňuje prejsť z jednej strany ostrova na druhú, a preto miestny obyvatelia väčšinou používajú ako dopravný prostriedok drevené lode.

Alor

Potápanie na Alor

Oblasť ostrova Alor je dnes jedna z najlepších lokalít na potápanie. Má viac ako 25 lokalít a mnoho skvelých pláži. Jedny z nich sú Comet Baz, Pearl Garden, ostrov Kepa a pozdĺž ostrovov Ternate, Pura a Pantar. Podmorské prúdy tu sú dosť silné, a tak sú miesta skôr pre skúsených potápačov. Počas ponoru môžete na juhu ostrova plávať cez korálové útesy alebo skúmať sever, kde je piesok vďaka sopkám čierny. Hĺbka ponoru je až 40m, ale väčšina podmorského živoat sa odohráva na plytčine.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Alor

Kultúra

Miestna kultúra bola v minulosti silne ovplyvnená zahraničnými obchodníkmi a kresťanskými misionármi. Tance a architektúra obydlí sa v každej dedine líši, rovnako ako aj používané vzory textílie ikat. V dedine Takpala Vám radi ukážu svoje zvyky, tradičné oblečenie a domy. Na ostrove existuje cez päťnásť indiánskych jazykov, ale niektoré z nich sa postupne prestávajú používať a hrozí im úplný zánik.

 

mapa Indonézie

Sumatra Borneo Sulawesi Papua nová Guinea Sumbawa Jáva Bali Komodo Flores Alor Lombok Sumba

často kladené otázky

viac otázok