Ďalšie ostrovy

Indonézia - krajina tisícich ostrov

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

 

Indonézia je štátom v juhovýchodnej Ázii skladajúcim sa z neuveriteľného počtu ostrovov. Viac ako 230 miliónov obyvateľov, z veľkej väčšiny moslimského vyznania, je roztrúsených na 17 508 ostrovoch. Medzi ostrovy, kam mieri najviac turistov, patrí Jáva, Sumatra, Bali, Lombok alebo Komodo. Ale kto túži po dobrodružnejšej dovolenke, môže objaviť nespočet ostrovov, kam bežný turista nezavíta. Ponúkajú doposiaľ nedotknutú prírodu a jedinečné tradície, ktoré si ostrovy uchovali v izolácii. V Indonézii dodnes môžete navštíviť miesta, kde sa doslova zastavil čas a kde je západna turistika vzácnym úkazom. Cesty na menej známe ostrovy nie sú spojené s komfortom, ktorý nájdete napríklad na Bali alebo Jáve, ale o to väčší zážitok si môžete z cesty odniesť. Medzi menej navštevované ostrovy patrí napríklad Timor, Moluky, Západná Papua, Surakarta alebo Riau.

Turisticky obľúbené ostrovy

Medzi ostrovy kam mieri najviac turistov patrí Jáva, Sumatra, Bali, Lombok alebo Komodo. Ale kto túži po dobrodružnej dovolenke, čaká ho nespočet ostrovov, kam bežný turista nezavíta, miesta jedinečné svojou prírodou a tradíciami, ktoré ostrovy uchovali v izolácii.

Menej navštevované ostrovy

V Indonézii doposiaľ môžete navštíviť miesta, kde sa doslova zastavil čas a kde západná turistika je vzácnym úkazom. Cesty na menej známe ostrovy nie sú spojené s komfortom, ktorý nájdete napríklad na Bali alebo na Jáve, ale o to väčší zážitok si môžete z ciest odniesť. Medzi menej navštevované ostrovy patrí napríklad Timor, Moluky, Západná Papua, Palembang.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 

Timor

Jedným z mála navštevovaných ostrovov je Timor. Po dramatických stretoch v minulosti sa v roku 2002 ostrov rozdelil na dve časti. Východnú nezávislu republiku a Západný Timor, patriaci k Indonézii. Dnes sa z väčšej časti cestuje na východ a západná časť sa do povedomia vryla v spojení s povstaním na lodi Bounty. Doposiaľ tu nájdete dediny, kde žijú tradičným spôsobom života, čo sa prejavuje aj v stavbe charakteristických domov lopo. Na juhu krajiny sa nachádzajú pekné pláže, ktoré sú východzím miestom pre surferov. Niekto tvrdí, že tým najväčším bohatstvom ostrova, ktorý môže ponúknuť chrámy, belostné pláže alebo jedlo, sú jeho obyvatelia - srdeční ľudia s úsmevom na tvári.

Riau

Jedná sa o súostrovie až 3 000 ostrovov, z ktorých mnohé sú neobývané alebo dokonca ani pomenované. Nájdete ich medzi Borneom a Sumatrou. Najväčším ostrovom, kde žije najviac obyvateľov, je Bintan, ktorý sa nachádza najbližšie k Malajzii. Susedným ostrovom je Batam, donedávna celkom pokľudný ostrov, ktorý sa vďaka svojej polohe, len 20 km od Singapuru stal priemyselným a turistickým centrom oblasti. Nachádzajú sa tu veľké zdroje nerastných surovín a tak sa táto oblasť stala jednou z tých bohatších v rámci Indonézie. Krajinu tejto provincie vytvárali rieky a zálivy oceánu a tak sa mnohé ostrovy stali turistickým cieľom pre Aziatov v dôchodkovom veku.

Moluky

Súostrovie Moluky zahŕňa veľké množstvo ostrovov najrôznejších veľkostí. Ale v minulosti boli tieto ostrovy vyhlásené vďaka pestovaniu vzácneho korenia – klinčeka a muškátového orieška, za ktorými sem mierili námorné výpravy z celého sveta. Ostrovy majú aj svoju búrlivú minulosť, ktorá je spojená s bojom o nezávislosť. Dnes na ostrovoch žije veľké množstvo etnických skupín. Z hľadiska geologického členenia patrí toto súostrovie k najzložitejším v celej Indonézii a to ovplyvnilo tunajšiu faunu a flóru. Nájdete tu radu endemických vačkovcov a medzi operencami aj vzácne papagáje. Rovnakú pestrosť života nájdete aj pod hladinou tunajších morí. Pokiaľ hladáte nedotknuté miesta nezasiahnuté turizmom, smerujte svoju cestu do týchto neobjavených končín.

 

mapa Indonézie

Sumatra Borneo Sulawesi Papua nová Guinea Sumbawa Jáva Bali Komodo Flores Alor Lombok Sumba

často kladené otázky

viac otázok