Flores

Zabudnuté ostrovy

turistika

scenérie

 
 

 

 

 

Flores sa nachádza v skupine Malé Sundy vo východnej časti Indonézie a je východným bodom pre výlety do Komodského národného parku. Potom, ako sa pozriete na komodské draky, vydajte sa za prírodnými pokladmi ostrova. Môžete si zaplávať pri vodopádoch, obdivovať krásy podmorských hlbín, preskúmať jaskyne alebo sa zoznámiť s miestnymi ľudmi a ich tradičným spôsobom života.

Ostrov Flores
Ostrov Flores

Vulkán Kelimutu

Kelimutu je sopka, ktorá vo svojom kráteri ukrýva tri rôzne farebné jazerá. Tieto vulkanické jazerá obsahujú vo svojich vodách vulkanické plyny, ktoré vodu zfarbujú podľa toho, aké minerály obsahujú. Tie sa menia veľmi nepravidelne a závisi na oxidácii jazera. Zatiaľčo pred päťdesiatimi bolo Ata Bupu modré, dnes je tmavo hnedé. Ata Polo je tmavo červeno-hnedé a Nuwa Muri má tyrkysovú farbu, ktorú nikdy nemení.

NÁŠ TIP

Pokiaľ chcete zažiť krásne pláže a šnorchlovanie na Florese, tak sa vydajte k ostrovčeku Riung. Na pláži si prenajmite loďku a vydajte sa medzi ostatné ostrovčeky. Zažijete krásne šnorchlovanie nad neporušenými korálovými útesmi a navyše sú pláže ľudoprázdne.

Ostrov Flores

Potápanie na Flores

Potápanie a šnorchlovanie na Flores je sústredené predovšetkým pozdĺž severného pobrežia ostrova. Okolo rybárskej dediny Labuan Bajo je mnoho krásnych miest na potápanie a šnorchlovanie. Ďalším miestom je Muamere. Kedysi to bývala potápačska špička, ale počas minulých rokov bol korálový útes zničený rybármi a dnes je tu len kúsok z toho, čo tu bolo možné vidieť pre päťdesiatimi rokmi.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Ostrov Flores

Ľudia na Flores

Obyvatelia Flores sú prevažne katolíci, ale rovnako ako na iných ostrovoch Indonézie, aj tu súčasne dodržiavajú náboženské tradície svojich predkov. V dedine Moni sa môžete podrobnejšie zoznámiť so životom miestnych ľudí, ktorí sa živia prevažne poľnohospodárstvom, rybolovom a pestovaním morských rias.
V roku 2004 bola v jaskyni Liang Bua objavená kostra nového druhu hominida, neskôr nazvaného Homo floresiensis. Podľa antropológov sa jedná o priameho predchodcu Homo erectus, ktorý žil pre 18 000 rokmi.

 

mapa Indonézie

často kladené otázky

viac otázok