Indonézia info

Ostrovy Indonézie

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Inodnézia sa nachádza na rovníku a je tvorená viac ako 17 000 ostrovmi.  V Indonézii žije viac ako 230 miliónov ľudí. Jedná sa tak o jednu z najľudnatejších krajín na svete. Hlavným mestom je Jakarta na ostrove Jáva.

Indonézia info

História a vývoj

Historický význam Indonézie rástol už od 7. storočia obchodovaním s Čínou a Indiou, čo malo dopad na rozvoj indickej kultúry spolu s hinduistickým a budhistickým učením. Rovnako sa Indonézia v čase stretla s vplyvom moslimských obchodníkov, ktorí priniesli na ostrovy Islám, alebo kolonizátorov z Európy - súostrovie bolo tri a pol storočia holandskou kolóniou až do vyhlásenia nezávislosti po druhej svetovej vojne.

Dnes je Indonézia s ohľadom na veľkosť svojej ekonomiky členom skupiny G20, alebo združenia ASEAN.

NÁŠ TIP

Pri návšteve Indonézie nezabudnite navštíviť Bali.

Miestny jazyk a kultúra

Obyvateľov indonézskych ostrovov vzhľadom k histórii tvorí mnoho rôznych jazykových, etnických aj náboženských skupín. Spoločný boj proti kolonializmu ale viedol k vytvoreniu jednotnej zdieľanej identity, postavenej na spoločnom jazyku, ale etnickej alebo náboženskej rôznorodosti.

Aj to je jedným z dôvodov, prečo je miestnym národným mottom “Bhinneka Tunggal Ika”, teda “Mnoho, ale jeden”. Motto hovorí o rozdieľnosti, ktorá je pre Indonéziu tak typická a zaujímavá.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Geografia

Napriek štvrtému napočetnejšiemu obyvateľstvu na svete, si Indonézia stále udržala veľkú časť divokej prírody a bohatej biodiverzity. Z celkových 17 508 ostrovov nachádzajúcich sa pozdĺž rovníka, je obývaných približne 6 000. Najväčši z nich sú Jáva, Sumatra, Kalimantan, Nová Guinea a Sulawesi. Na ostrove Nová Guinea sa nachádza najvyššia hora súostrovia - Puncak Jana (4 884m).

Neoddeliteľnou súčasťou Indonézie je tiež veľké množstvo aktivnych sopiek (približne 150). Tropická klíma rovníkovej oblasti so sebou prínáša obdobie sucha a dažďov spolu s priemernou vlhkosťou vzduchu 80% a minimálnymi teplotnými výkyvmi v priebehu roka.

 

mapa Indonézie

často kladené otázky

viac otázok