Jáva

Starobylé chrámy a pulzujúce veľkomestá

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Ostrov Jáva je najľudnatejším ostrovom v Indonézii.  Aj napriek veľkej koncentrácii osôb, predovšetkým vo veľkých mestách, tu nájdete niekoľko zaujímavých miest, kvôli ktorým stojí za to Jávu navštíviť.

ostrov Jáva
Ostrov Java

Chrám Borobudur

Najväčší budhistický chrám v juhovýchodnej Ázii sa nachádza práve na Jáve. Je považovaný za jednu z najkrajších budhistických pamiatok na svete. Unikátna architektonická stavba z 9. storočia je najnavštevovanejšou pamiatkou Indonézie a rozhodne by nemala chýbať ani vo Vašom itinerári. V roku 1911 bol zapísaný na zoznam UNESCO.

NÁŠ TIP

Najlepšie je ubytovať sa priamo vedľa komplexu Borobudur, ráno si privstať a doraziť k chrámu ešte pred východom slnka. Z chrámovych terás uvidíte východ slnka a užijete si krásnu panorámu hôr a sopiek okolo chrámu.

Ostrov Java

Chrám Prambanan

Jeden z najväčších hinduistických chrámov v juhovýchodnej Ázii bol postavený v 9. storočí, pravdepodobne, aby zatienil budhistický chrám Borobudur, ktorý je odtiaľ len pár kilometrov. Dnes je symbolom indonézskeho kultúrneho dedičstva a zároveň aj najkrajším hinduistickým chrámom v Indonézii. V roku 1991 sa stal svetovou pamiatkou UNESCO. Od mája do októbra počas splnu tu môžete vidieť predstavenie Rámajánskeho baletu. Stovky tanečníkov predvádzajú pod šírym nebom tradičné indonézske tance s doprovodom mnohých spevákov a hudobníkov.

Ostrov Java

Sopka Kawah Ijen

Na Jáve je presne 121 sopiek! Jedna z najzaujímavejších je Kawah Ijen, kde sa nachádza najväčšie sírne jazero. Sopka Kawah Ijen je predovšetkým známa vďaka ťažbe síry. V kráteri sopky sa nachádza najkyslejšie jazero na Zemi obsahujúce kyselinu sírovou. Podmienky ťažby sú veľmi ťažké, ale napriek tomu, muži, ktorí tu pracujú dokážu denne vyťažiť okolo 5 - 7 ton čistej síry.

Ostrov Java

Sopka Bromo

Oblasť národného parku je unikátna tým, že je tu hneď niekoľko sopiek. Tie sa nachádzajú v obrovskom kráteri Tenggers, ktorého dno je z časti vyplnené veľkým piesočnatým poľom. So svojim bielym dymom, vychádzajúcim z krátera a s menšou sopkou Batok, ktorá leží priamo pred ním, je Bromo jedno z najfotogenickejších miest v Indonézii. Je to jedno z mála miest, kde sa môžete pozrieť priamo na kráter vulkánu. Najkrajší výhľad je pri východe slnka, kedy slnečné lúče sopku pomaly osvetlujú.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Ostrov Java

Jakarta

Hlavné mesto Indonézie je Jakarta, ktorá je zároveň aj tým najväčším mestom tohoto štátu. V posledných niekoľkých desaťročiach sa Jakarta začala meniť na moderné mesto, ale zároveň si uchováva ducha minulých dôb. Vedľa vysokých mrakodrapov často stoja koloniálne stavby, postavené európskymi kolonizátormi. V meste je niekoľko zaujímavých múzeí, orchideová záhrada a mimo iného aj druhá najvyššia mešita na svete, Istiqlal.

Bogor

Neďaleko Jakarty sa nachádza menej známe, avšak zaujímavé mesto Bogor, ktoré je preslávené svojim prezidentským palácom a botanickou záhradou, ktorá je najväčšia v Indonézii. Populárny je tiež ako kulinárska destinácia a miesto, kde si môžete nechať lacno ušiť kabelky, ruksaky alebo boty.

 

mapa Indonézie

často kladené otázky

viac otázok