Lombok

Drsná príroda a krásne pláže

turistika

scenérie

 

Lombok to sú krásne pláže, okúzlujúce vodopády, sopka Rinjani a to všetko v spoločnosti len pár ďalších turistov, čo sa rozhodli vydať sa sem. Lombok sa nachádza na východ od ostrova Bali a stále je to miesto, kde sa udržuje tradičný spôsob života.

Ostrov Lombok
Ostrov Lombok

Divoká príroda

Na ostrove Lombok sa nachádza druhá najvyššia hora Indonézie – Gunung Rinjani ( 3 726 m ). Pre odvážlivcov sa ponúkajú niekoľkodenné túry s miestnymi sprievodcami. Ostrov je celkovo veľmi hornatý a z vrcholov hôr prší do úrodných údolí, kde sa pestujú čili papričky, tabák, sója, škorica, káva a mnoho iných plodín. Počas obdobia dažďov je tu oveľa menej zrážok ako na Bali, neznamená to však, že tu vôbec neprší.

NÁŠ TIP

Skúste chvíľu zostať v populárnej Kute na Lomboku. Neponúka tak kvalitné ubytovanie v rezortoch, ale nájdete tu množstvo krásnych pláži v okolí a pohodovú atmosféru.

Ostrov Lombok

Pláže na Lomboku

Miestne pláže vyzerajú krásne a očaria každého, kto sem príde. Na ostrove Lombok nájdete množstov pekných lagún s krištáľovo čistou vodou tyrkysovej farby. Väčšinou sú obklopené vrcholkami hôr a vytvárajú tak dychberúcu panorámu. Navyše je veľmi pravdepodobné, že na pláži budete sami. Vybrali sme pre Vás niekoľko pláži na západe a na juhu Lomboku.

  • Senggigi - dobré zázemie rezortov
  • Selong Belanak - krásna pláž pre plavcov,
  • Tanjung Aan - úchvatna zátoka s belostným pieskom
  • Gerupuk (zátoka) - vhodné na surfing
  • Mawun - menšia zátoka, krásna pláž
  • Air guling - opustená zátoka, surf, kúpanie

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Ostrov Lombok

Výstup na sopku Rinjani

Sopka Rinjani je druhou najvyššou sopkou v Indonézii. Ak máte radi niekoľkodenné túry, je výstup na sopku presne pre Vás. Celá cesta trvá najmenej 2 dni a 1 noc, kedy kempujete pod vrcholom. Doporučená doba je skôr 3 dni a 2 noci. Z vrcholu hory sa Vám naskytne úchvatný výhľad na ďalšiu sopku v jednom z kráterov, ktorý Rinjani vytvorila v minulosti. Cestou späť si môžete odpočinúť v horúcich prameňoch.

Ostrov Lombok

Tradície a remeslá

Lombok je tiež známy svojim remeselným umením. Mnoho miestnych sa živí hrnčiarstvom a košikárstvom. K výrobe košíkov používajú ratan a banánové listy. Ďalším tradičným remeslom je tkanie. Okrem toho je na ostrove niekoľko perlových fariem, kde sa pestujú perly rôznych tvarov a farieb.

 

mapa Indonézie

často kladené otázky

 

Je Lombok bezpečný?

Pláže v oblasti Senggigi sú veľmi bezpečné. Na juhu v Kute je situácia tiež bezproblémová. V okolí však doporučujeme jazdiť na motorke v skupinkách, nie samostatne.

 

Ktorý ostrov je krajší, Bali nebo Lombok?

Ak hľadáte pláže bez turistov a panenskú prírodu, určite sa Vám bude Lombok páčiť. Avšak služby tu nie sú zďaleka na takej vysokej úrovni ako na Bali.

 

Ako sa na Lombok dostanem?

Z Bali trajektom z prístavu Padang Bai, cesta trvá približne 5 hodín loďou. Trajekty operujú medzi ostrovmi 24 hodín. Z Denpasaru na Bali sa na Lombok dostanete lietadlom za 30 minút. Priamy let na Lombok ponúka aj Air Asia z Kuala Lumpur a Singapore Airline zo Singapuru. Ďalšou možnosťou je využiť rychloloď z Padang Bai.

 

Aké sú na Lomboku pláže?

Jedným slovom nádherné, belostné, panenské.

viac otázok