Počasie Indonézia

Tropické počasie v Indonézii

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Veľká časť Indonézie sa nachádza na rovníku. Panuje tu tropické podnebie. Obdobie dažďov je rôzne v závislosti na monzúnoch. Všeobecne je vhodnejšie do Indonézie vyraziť v období jar až jeseň.

Počasie Indonézia

Najvhodnejšia doba na cestu po celej Indonézii

Indonézia sa nachádza nad a pod rovníkom. Najvhodnejšia doba na cestu po celej Indonézii je pravdepodobne obdobie jari, prípadne letné mesiace. Všeobecne v celej Indonézii panuje skôr suchšie počasie, ktoré nastáva po období dažďov.

NÁŠ TIP

K precestovaniu celej Indonézie budete potrebovať minimálne celý mesiac. A aj tak si budete musieť vybrať len to najzaujímavejšie. Cestovanie v odľahlých kútoch Indonézie je pomerne časovo náročné.

Východná čásť Indonézie

Východná časť Indonézie, Nusa Tenggara, zahrňujúca napríklad ostrovy Lombok, Komodo, Sumba a Sumbawa sú známe ako suchšie časti Indonézie v období od jari do novembra. Naopak v období dažďových mesiacov je cestovanie v týchto oblastiach náročnejšie z dôvodu prudkých dažďov.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Západná časť Indonézie

Na Jávu a Sumatru je najlepšie vydať sa v období od marca do konca novembra. V hlavnom meste sú v období dažďov veľmi časté záplavy.

Počasí Indonésie

Cesty v zimných mesiacoch

Od decembra do februára buďte opatrní s výberom ostrova. Na druhej strane je v Indonézii menej turistov a prší prevažne v noci.

NÁŠ TIP

Ak hľadáte skutočné dobrodružstvo, vydajte sa na ostrov Sumba, čaká Vás panenská príroda, exotická domorodá kultúra a krásne pláže. Vášmu záujmu by nemal tiež uniknúť ostrov Lombok, prípadne ostrov Komodo, preslávený najväčšími plazmi na svete - Komodskými drakmi.

 

mapa Indonézie

často kladené otázky

viac otázok