Sumbawa

Kľudný ostrov pre surferov

turistika

scenérie

náboženstvo

Sumbawa je ostrov ležiaci na východe od Bali a Lomboku, v skupine Malých Sund. Slogan ostrova hovorí všetko, čo o ňom potrebujete vedieť — B E S A R (skratka pro Bersih, Elok, Sehat, Aman Damai, Rapi) alebo čistý, elegantný, zdravý, bezpečný a upravený.

Sumbawa
Sumbawa

Ostrovy Moyo

Hory sú krásne a takmer nedotknuté. V horách sa skrývajú vodopády s krištáľovo čistou vodou a pozdĺž riek je niekoľko jaskýň, ku ktorým sa dostanete po úzkych cestičkách. Niektoré z nich sú domovom veľkého počtu netopierov. Moyo je rajom pre milovníkov vtáctva, zo 124 druhov operencov, ktorí hniezdia na ostrove Sumbawa, ich 86 žije práve na ostrove Moyo. Hlavnou atrakciou na Moyo nie sú len piesočnaté pláže, vodopády a vzácne vtáctvo, ale tiež krása tunajších morských hlbín. Tí z vás, ktorí sa radi potápajú, uvidia pod hladinou rôzne druhy korálovych útesov hýriacich životom, tvorov všetkých farieb a veľkostí. Rezorty na ostrovoch Moyo sú jedny z najluxusnejších v celej Indonézii.

Sumbawa

Svetovo preslávené vlny na Sumbawe

Kto sa vydá na Sumbawu kvôli surfovaniu, mieri rovno na juh ostrova. Okolo mestečka Hu’u sa rozprestierajú dlhé pláže, ktoré sú pre surferov vstupným miestom do vysokých vĺn. Najznámejšou plážou je Maluk, kde nájdete surferské spoty. Juh ostrova ponúka množstvo miest ako Supersuck, Yoyo´s, Tropical alebo Scary reef s veľmi kvalitnými vlnami.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Sumbawa

Ľudia a príroda Sumbawy

Ostrov Sumbawa je veľmi chudobným a vyprahnutým miestom, miestny ľudia tu nemajú jednoduchý život. Obyvatelia ostrova sa s turistami nestretávajú príliš často, preto každá loď, čo k ostrovu pripláva, budí pozornosť. Sucho nie je jediné, čo Sumbawu často sužuje, ostrov leží v tzv. tichomorskom ohnivom prstenci, v oblasti s intenzívnou sopečnou činnosťou. V roku 1815 sa prebudila najvyššia sopka ostrova, 2 851 m n. m. vysoká Gunung Tambora a zahubila viac ako 10 000 ľudí. Erupcia bola najsilnejšia v modernej histórii a predčila aj výbuch sopky Krakatoa v roku 1883. Tento silný výbuch pochoval celú oblasť, ktorú vedci po odkrytí popola nazvali Pompejami východu.

 

mapa Indonézie

Sumatra Borneo Sulawesi Papua nová Guinea Sumbawa Jáva Bali Komodo Flores Alor Lombok Sumba

často kladené otázky

viac otázok