Bali info

Informácie o Bali

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Ostrov Bali je indonézska provincia a leží v skupine Malých Sund, medzi ostrovmi Jáva a Lombok. Bali je najnavštevovanejším ostrovom Indonézie. Celoročne sem prichádzajú turisti za exotickými plážami, krásnou prírodou a zaujímavou hinduistickou kultúrou. Ostrov Bali sa nachádza 3,2 km západne od ostrova Jáva. Od najzápadnejšieho k najvýchodnejšiemu bodu má 153 km a približne 112 km od severu k juhu. Na severe ostrova je niekoľko sopiek a ta najvyššia - Agung (3031 m) je zároveň aj najvyšším vrcholom Bali. Vďaka vulkanickej činnosti sú v tejto časti ostrova pláže s čiernym pieskom, zatiaľ čo na juhu je piesok biely. Okolo ostrova je koralový útes.

Bali info
Bali info

Bali základné info

  • Štát: Indonézia
  • Hlavné mesto: Denpasar
  • Rozloha: 5 780 km2
  • Počet obyvateľov (odhad 2010): 3 891 428
  • Jazyk: indonéština (oficiální jazyk), balinézština
  • Náboženstvo: hinduisti 93%, moslimovia 6%, kresťania 1,4%, budhisti 0,6%
  • Čas: SEČ +7 (zimný čas), +6 (letný čas)
  • Telefóna predvoľba: +62
  • Mena: rupie (IDR)
Bali info

Pláže Bali

Pláže na ostrove Bali sú jedným z hlavných dôvodov, prečo sem každoročne prilieta množstvo turistov. Všetky sa od seba líšia a ponúkajú niečo iné. S krásnou modro-zelenou farbou vody, častokrát lemované útesmi, vytvárajú nezabudnuteľné pohľady.
Vďaka sopkám uprostred ostrova sú pláže na severe čierne, zatiaľ čo na juhu je piesok biely (viac v sekcii Bali pláže). V najvyššej sezóne v období júla a augusta sú niektoré pláže Bali, predovšetkým v oblasti Kuta a Legian, preplnené turistami.

Bali info

Príroda Bali

Nádherné rýžové políčka sú typické pre miestnu panorámu. Predovšetkým vo vnútrozemí a na severovýchode budete prechádzať zelenou krajinou a terasami, ktorá v sebe skrýva neuveriteľné kúzlo. Systém zavlažovania, kedy z jedného políčka steká voda na druhé, je pre Bali typický. Okrem terasovitých ryžových polí vo vnútrozemí Bali nájdete aj krásne miesta na pobreží, hlavne pod morskou hladinou. Podmorský svet okolo Bali je jeden z najbohatších na svete.

Bali info

Sopky Bali

Najvyšší vrchol Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), ktorá je tiež najposvätnejšou horou pre miestne hinduistické obyvateľstvo. Sopka je v nížinách obklopená ryžovými políčkami a tak je na ňu pohľad zdolo veľmi dramaticky a pôsobivý. Pre tých, ktorí majú dobrú kondíciu, sa ponúka výstup hore, ale počítajte s niekoľko dennou túrou na vrchol. Menej náročnejšiu túru môžete podniknúť s našimi sprievodcami na Gunung Batur (1 717 m) odkiaľ za jasného počasia uvidíte krásu okolitej krajiny s výhľadom na ďalšie dva vulkány – Gunung Agung a Rinjani a tiež jazero Donau Batur.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Bali info

Kultúra Bali

Kultúrny život Balijcov je úzko spojený s tým duchovným a skoro každý deň je na Bali dôvod k oslavám. Kontrast medzi moderným a tradičným je typický pre život na Bali. Takmer celá populácia ostrova je hinduistického vyznania a životný rytmus obyvateľov sa bezvýhradne riadi náboženským kalendárom. Denne sa niečo oslavuje a často uvidíte, ako skoro ráno pred prácou miestny obyvatelia, v tradičných šatách, dávajú obety bohom — dobrým aj zlým. Vrcholom balijského kalendára sú oslavy nového roku (viac v sekcii Ceremónie a tanec).

Bali info

Jedlo a pitie

Základom balijskej kuchyne je ryža, rezance a zelenina. Ryža alebo rezance so zeleninou či mäsom je najčastejším jedlom na Bali. Sú ochutené korením z ostrovov, napríklad čiernym korením alebo čili papričkami, v prípade ktorých veľa znamená chutne. Okrem toho sa do jedál často pridáva aj kokosové mlieko. Je veľa reštaurácií, kde narazíte aj na tradičné jedlo z ostatných ostrovov a tak môžete ochutnávať dokým budete vládať. Okrem jedla doporučujeme aj skvelé ovocné džúsy, ktoré sú vždy čerstvé a v teplých dňoch osviežia.

 

často kladené otázky

 

Question 1 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 1 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 2 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 2 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 3 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 3 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 4 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 4 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 5 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 5 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 6 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 6 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

viac otázok