Bali pláže

Pláže na Bali

turistika

scenéria

náboženstvo

Bali má povesť ostrova s krásnymi plážami s bielym pieskom.  Je to naozaj tak? Biely piesok sa nachádza len v niektorých častiach ostrova, inde je lávový čierny piesok alebo kamienky. Zoznámte sa s naším doporučením a vyberte si sami.

Bali Pláže
Bali Pláže

Pláže poloostrova Bukit

Na poloostrove Bukit je mnoho piesočnatých pláži, ale väčšinou sa dajú ťažšie nájsť. Na niektorú možno nájdete cestu sami, ale na Bukitu sú pláže často ukryté medzi útesmi a parkovanie je možné len hore. Dostať se dole na pláž niekedy znamená zísť aj cez 300 schodov!
Pokiaľ si neviete rady, na ktorú pláž sa vydať, tak sa nás neváhajte opýtať. Pokiaľ Vám výber zmienených pláži príde malý, tak Vám radi poradíme a poskytneme informácie o ďalších.

  • Uluwatu
  • Balangan
  • Dreamland
  • Pandawa
  • Padang Padang
  • Karma Kandara

NÁŠ TIP

Jedna z najkrajších pláži na Bali sa nachádza blízko posvätného chrámu Pura Luhur Uluwatu na poloostrove Bukit. Aby ste sa dostali na pláž, musíte zísť niekoľko schodov a prejsť cez jaskyňu. Tá je počas úplného prílivu neprístupná. V tom prípade, môžete zostať hore v niektorom z barov a reštaurácií a vychutnávať si krásný výhľad zhora na Indický oceán a na jeden z najkrajších korálových útesov na Bali.
Prejdite magickou jaskyňou a dostanete sa na skrytú piesočnatú pláž, kde môžete pozorovať surfistov v akcii. Po lekcii opaľovania alebo prechádzania si môžete dať koktejl v jednom z barov na Uluwatu.

Bali Pláže

Amed

Amed je kombináciou kľudného mesta a skvelých podmienok na potápanie a šnorchlovanie. Voda je krištáľovo čistá a pod hladinou Balijského mora môžete vidieť nádherné korálové útesy, bohatý podmorský život a tiež vraky lodí. Jeho pláže sú dlhé a kvôli sopkám je piesok celkom čierny. Pokiaľ sa vydáte do okolia, objavíte malebné ryžové polia, které sú už pre Bali tak typické.

Kuta, Legian a Semyniak

Kuta a Legian sú najrušnejšie pláže na Bali, plné pouličných prodajcov, stánkov s jedlom a množstvom hotelov, jeden vedľa druhého. Letoviská sú tiež známe bohatým nočným životom, a proto sú vyhľadávané predovšetkým mladými ľuďmi. Rozhodne tu nečakajte kľud, ten nájdete na severe Bali.
Semyniak je luxusná verzia pláži Legianu. Nenájdete tu veľa predajcov a kúpajúcich sa turistov. Kľudnejšia rovná pláž s bielym pieskom. Oblasť je známa ako miesto pre bohatšiu klientelu s možnosťou nákupov v butikových obchodoch a luxusnejších reštaurácií. V centre Semyniaku je veľmi rušno.

Bali Pláže

Canggu

Pláže s čiernym pieskom sú rajom pre komunitu hipsterov a digitálnych nomádov. I keď sa tu úplne nevykúpete, miesto má príjemú atmosféru. Nájdete tu množstvo kaviarničiek, bistier a barov.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Bali Pláže

Sanur

Pokiaľ hľadáte kľudné miesto pre odpočinok na pláži, potom zamierte do Sanuru. Piesočnatá pláž je cez 5 km dlhá a leží na juhovýchodnom pobreží. Voda je veľmi kľudná a vhodná ná kúpanie a zároveň si tu na svoje prídu aj milovníci vodných športov.

Bali Pláže

Nusa Dua

Nusa Dua sa nachádza na Bukite. Nájdete tu najkrajšie pláže na Bali so všetkým komfortom od dobrých reštaurácií, krásných piesočnatých pláži a spa centier, až po najmodernejšie golfové ihrisko na ostrove. Všetko má ale svoju cenu, ktoré na Nusa Dua nie sú najnižšie.
Vstup do rezortov je povolený aj cudzím osobám, len pri vstupnej bráne čakajte menšiu kontrolu. V oblasti Nusa Dua nájdete hneď niekoľko pláži – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger, Niko. Väčšina z nich je dobre udržiavaná. Nusa Dua je tiež vhodná pre rodiny s deťmi kvôli pozvolnému a piesčitému vstupu do oceána na niektorej z pláži.

Jimbaran

V severnej časti zátoky blízko letiska sa nachádza rybárský trh Kedonganan, kde miestny rybári predávajú svoje úlovky. Ochutnať ich môžete v jednej z mnohých reštaurácií na pláži, kde Vám ryby ugrilujú.

NÁŠ TIP

Doporučujeme ochutnať miestnu kuchyňu pri západe slnka priamo na pláži, ktorá Vám v kombinácií s vynikajúcim jedlom zaručí nádherný večer. Ochutnajte rôzne rybie špeciality na grile a užite si romantický večer.

 

často kladené otázky

Sú pláže na Bali tak krásne ako napríklad na Maledivách?

Piesočnaté pláže podobné Maledivám sú len na juhu v oblasti Nusa Dua alebo na ostrovoch Gili. Bali nie je len o plážach, ale o návšteve celého ostrova. Na ostatných plážach môžu byť občas väčšie vlny. Niekde je sopečný čierny piesok a na severe kamienky. Panenské pláže na Bali sú, ale nie je ich veľa.

 

Je na Bali kľudné more alebo vlny?

Pláže v niektorých častiach Nusa dua a v Jimbaranu sú kľudné, bez väčších vĺn, medzi hotelmi St Regis a Sofitel. Pláže s prístupom pre verejnosť sú pri hoteli Grand Hayatt v Pirátskej zátoke v Nusa Dua. Všetky pláže na Bali sú prístupné pre verejnosť. Keď však nebývate v hoteli na pláži na Nusa Dua, nemôžete používať hotelové vybavenie - ležadlá, slnečníky atď.. Na ostatných miestach počítajte s vlnami v závislosti na počasí. Súčasne sú pláže ovplyvnené prílivom a odlivom. Na severe Bali vlny nie sú, pláže sú však kamenisté alebo z čierneho piesku.

 

Mám si so sebou vziať topánky na kúpanie alebo je dno piesčité?

Topánky na kúpanie na Bali nebudete potrebovať. Dno je obvykle piesčité alebo s malými kamienkami.

 

Ktoré pláže majú biely piesok?

Pláže na Nusa Dua, Jimbaran, pláže na poloostrove Bukit. Ale pozor, kúpanie tu môže byť nebezpečné z dôvodu väčších vĺn. Kuta, Legian a Semyniak majú biele piesočnaté pláže, je tu ale zvyčajne veľa turistov, hlavne na Kute. Pláže na Gili majú krásny piesok skôr na juhu ostrovov.

 

Nejaké ďalšie rady?

Nezabudnite krém na opaľovanie, slnečník a pitný režim. Niektoré pláže na poloostrove Bukit sú prístupné len počas prílivu. Skvelá pláž je napríklad pri hoteli Hilton Bali Resort na Nusa dua, kam môžete ísť na pláž a nemusíte byť v hoteli ubytovaný.

viac otázok