Jelení ostrov, Pemuteran

Jelení ostrov - raj potápačov a odpočinku

turistika

scenérie

Jelení ostrov celkom iste patrí medzi najlepšie miesta na potápanie a šnorchlovanie. Samotný ostrov je chránená prírodná rezervácia, kam se dostanete loďou. Najlepšie je ubytovať sa v mestečku Pemuteran a k ostrovu vyrážať na denné výlety. Ponory sú jednoduché, prúdy len pozdĺž ostrova.

Samotné mestečko Pemuteran je oázou kľudu a relaxácie ďaleko od zhonu na juhu.

Jelení ostrov  Pemuteran
Jelení ostrov  Pemuteran

Jelení ostrov, palau Menjagan

Na ostrov, nachádzajúci sa niekoľko kilometrov od severozápadného pobrežia, sa dostanete len loďou z dvoch rôznych prístavov. Oblasť je chránená prírodná rezervácia. Svoj názov získal kvôli výskytu jeleňov, ktorí na ostrove žijú a občas ich môžete vidieť z lode.

NÁŠ TIP

Pobyt je skvelý aj v období dažďov, kedy je tu veľmi málo turistov. Ak Vám výjde počasie, užijete si skvelé ponory, kľudné more a veľa slnka. Na ubytovanie doporučujeme len Pemuteran alebo priľahlý národný park s luxusným hotelom The Menjagan. Pre našich klientov ponúkame zvýhodnené cenové pobyty na 3 dni.

Jelení ostrov  Pemuteran

Ubytovanie

V oblasti Pemuteranu je množstvo hotelov a rezortov rôznych úrovni. Vyberete si buď z lacných hotelov pri hlavnej ceste alebo z kvalitných 4 a 5 hviezdičkových rezortov priamo na pláži. Ceny sú obdobné, ako na juhu Bali.

Jelení ostrov  Pemuteran

Potápanie a šnorchlovanie

Pri Jeleňom ostrove sa nachádzajú neporušené korálové záhrady a útesy vhodné na potápanie aj šnorchlovanie.

  • šnorchlovanie je najlepšie na východnej a juhovýchodnej strane ostrova nad koralovými záhradami a na začiatku strmého korálového útesu. Vhodné aj pre začiatočníkov, dobrá viditeľnosť a malá hĺbka.
  • potápanie je možné v rôznych častiach ostrova. V niektorých miestach steny padajú až do hĺbky 60 metrov. Miesto patrí medzi najlepšie potápačské lokality na Bali.

Vo vodách okolo Jelenieho ostrova môžete vidieť korytnačky, neporušené korály, murény, veľké množstvo rýb a ďalších morských živočíchov.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Jelení ostrov - miesto, ktoré by ste mali navštíviť.

Oblasť Pemuteran, Jelení ostrov a priľahlý národný park patrí k tomu najkrajšiemu, čo Bali ponúka.Aj napriek tomu budete možno počuť množstvo dôvodov, prečo miesto nenavštíviť. Doporučujeme tieto "doporučenia" nebrať do úvahy. Väčšinou vychádzajú z neznalosti.

  • cena potápanie je rovnaká ako všade inde na ostrovoch
  • cena výletu na lodi sa pohybuje od 30 Eur na osobu a zahŕňa aj vstup do národného parku. Výlet trvá minimálne pol dňa.
  • ubytovanie v Pemuterane je cenovo dostupné a pláže v okolí sú piesočnaté, nie sopečného pôvodu ako pláže na severovýchode.

NÁŠ TIP

luxusný hotel the Menjagan sa nachádza v súkromnom prírodnom parku neďaleko ostrova. Rezort ponúka luxusné izby, vilky, privátnu pláž a jazdu na koni. Go2 ponúka zvýhodnené dvoj a troj-denné pobyty.

 

často kladené otázky

viac otázok