Lovina

Vydajte sa za delfínmi

turistika

scenérie

Malé mestečko na svernom pobreží Bali je preslávené výskytom delfínov.  Ako to celé ale v skutočnosti je? Ak naozaj chcete vidieť delfíny, vydajte sa sem. Od pláže a samotnej lokality ale veľa neočakávajte.

Lovina

Výlet za delfínmi

Hlavný dôvod, prečo turisti navštevujú Lovinu je predovšetkým výlet za húfom delfínov, ktorý sa v oblasti dlhodobo vyskytuje.
Za delfínmi sa vyráža za úsvitu na menších loďkách. Keď budete mať šťastie, po chvílke stretnete niekoľko desiatok delfínov. Aktrakcia však nie je nijako regulovaná a za delfínmi sa občas vydáva väčšie množstvo lodí.

NÁŠ TIP

Ak naozaj chcete vidieť delfíny, nemusíte v Lovine zostať cez noc. Na delfíny do Loviny môžete vyraziť z iných častí Bali, doporučujeme zo severu Bali, Pemuteranu alebo Amedu. Cesta trvá necelú hodinu, po aktivite sa však môžete vrátiť späť do svojho hotela.

Lovina

Kam za zábavou, pláže

V Lovine je relatívne veľký výber miest, kam zájsť na dobrú večeru z morských plodov, ktorá je cenovo veľmi prijateľná. Večer môžete navštíviť miestny trh s jedlom. Pláž v oblasti je z čierneho piesku. Počítajte tiež s výskytom rybárskych lodí a s tým spojených náležitostí.
Na druhej strane, môžete vidieť ozajstnú rybársku dedinu a jej život.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 

Okolie Loviny

Cestou na severné pobrežie môžete navštíviť zaujímavé miesta, ktoré určite stoja za návštevu. Jedna sa o miesta

  • vodopády Git Git
  • horúce pramene Air Panas
  • chrám Bedugul na jazere Bratan
  • rybolov v okolitých vodách
 
Jelení ostrov Lovina Kintamani Ostrovy Gilli Agung Amed Ubud Candidasa Kuta, Legian, Semyniak, Nusa Dua Sanur Nusa Lembongan Uluwatu Nusa Penida

často kladené otázky

 

Naozaj nemáme do Loviny jazdiť?

Vyraziť do Loviny je lepšie na jednodenný výlet ako tu prespať. Budete musieť síce vstávať veľmi skoro, ale popoludní sa vrátite späť do svojho hotela na pláži alebo do Ubudu.

 

Ale my chceme vidieť delfíny?

Delfíny môžete vidieť pri plavbe loďkou, počítajte ale, že tam budú aj ostatné lode a delfíny môžu, ale nemusia priplávať.

viac otázok