Najväčšie zážitky Bali

Ako si užiť Bali

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Bali, ostrov bohov, ponúka viac ako si dokážete predstaviť.  Krásne pláže, podmorský svet, ojedinelá kultúra, scénický stred ostrova s majestátnou sopkou a prívetivý ľudia.

Najväčšie zážitky Bali

Pláže na Bali

Celá JV Ázia ponúka krásne piesočnaté pláže, určite si tu vyberiete. O plážach sa viac dozviete v časti Pláže Bali. Doporučuje minimálne navštíviť belostné pláže poloostrova Bukit a skryté pláže pri jaskyni Uluwatu

  • Uluwatu a poloostrov Bukit
  • Nusa Dua
  • Dream beach na Nusa Lembongan
  • Pemuteran pláže

 

NÁŠ TIP

Na Uluwatu sa vydajte v čase odlivu, túto informáciu Vám povedia na recepcii hotela, alebo sa opýtajte miestnych surfistov. Prejdite jaskyňou, za ktorou sa skrýva krásna piesočnatá pláž.

Unikátne centrum ostrova Ubud

Kto nebol v Ubude, ako by nenavštívil Bali.
Centrum ostrova s  mestečkom Ubud s malebným okolím patrí k miestam, kam sa musíte vydať. Ubud je centrom kultúry, jógy, meditacií. Nakúpite tu zaujímavé rezbárske výrobky a miestna krajina s ryžovými políčkami je skvelá na relaxáciu. Mestečko je tiež preslávené svojimi kvalitnými reštauráciami a kaviarňami, masážami a tradičnými tanečnými predstaveniami.

Největší zážitky Bali

Skúste rafting na rieke Telaga

Plavte sa na raftoch s kormidelníkom na riečke Telaga pod majestátnou sopkou Agung. Budete prechádzať krásnou krajinou s dedinkami, vodopádmi a inými zaujímavosťami. Záverom pre odvážnejších z Vás čaká zjazd splavu.

Největší zážitky Bali

Podmorský svet okolo Bali

Rovnako ako ostatné ostrovy, Bali ponúka slušné podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Šnorchlisti by nemali vynechať krásne korálové záhrady pri Jeleňom ostrove, prípadne môžete plávať s Mantami pri ostrove Nusa Lembongan. Pokiaľ sa potápate, môžete objavovať podmorský svet vrakov lodí USS Liberty, prípadne obdivovať tajomné mesačníky pri ostrove Lembongan. Vhodné miesta na šnorchlovanie a potápanie:

  • Jelení ostrov
  • Nusa Lembongan, Manty
  • ostrovy Gili
  • korály v Amede, vrak lodi v Tulambene

 

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Největší zážitky Bali

Surfing

Baví Vás surfing alebo to chcete aspoň skúsiť? Bali patrí medzi najlepšie destinácie na svete na surfovanie. Nájdete tu vlny pre začiatočníkov, aj vlny pre skúsených surfistov.
Pre nováčikov doporučujeme lekciu so skuseným inštruktorom. Možno sa Vám už pri prvej lekcii podarí postaviť. Skúste pláže Kuty, Batu Bolong alebo 66.

Největší zážitky Bali

Originálna kultúra Bali

Na Bali žije väčšinová populácia Hinduistov, ktorí svojich bohov uctievajú nonstop. Zúčastnite sa jednej z farebných ceremónií, vydajte sa do chrámu, prejdite očistnými kúpeľmi v chráme Tirta Emplu.
Ak chcete naozaj spoznať Balijsku kultúru, zúčastnite sa osláv balijského nového roka Nyepi. Deň pred oslavou, balijci usporiadavajú pochod s obrími strašidlami, ktoré potom upalujú na hranici. Pozor v deň Nyepi, sviatok ticha, nesmiete vychádzať po dobu 24 hodín z domu. Musíte byť v hotelovej izbe za každú cenu. Dokonca aj letisko je zavreté.

Největší zážitky Bali

Skvelé jedlo

Na Bali sa vyskytuje množstvo turistov. Miestny sú veľmi prispôsobivý a ponuka jedál je tu naozaj pestrá.
Môžete ochutnať miestne špeciality, väčšinou sa jedná o mäsitý pokrm s ryžou, napr. Babi Gulik - miestne "vepřo knedlo zelo" alebo vyrazte do jednej z trendy kaviarní na skvelé jedlo s čerstvým korením, plné zaujímavých chutí.
Nezabudnite na čerstvé džúsy. Domáci džúsy často prisladzujú. Pokiaľ nechcete cukor, stačí povedať - Tampak Gula, no sugar.

 
Jelení ostrov Lovina Kintamani Ostrovy Gilli Agung Amed Ubud Candidasa Kuta, Legian, Semyniak, Nusa Dua Sanur Nusa Lembongan Uluwatu Nusa Penida

často kladené otázky

 

Je možné počas dovolenky stihnúť všetko?

Ak máte na Bali 10 až 14 dní, nemal by to byť problém. Doporučujeme v jednotlivých lokalitách prespať 2-3 noci, nerobiť hviezdicové výlety.

 

Čo je podľa Vás najlepšie?

Určite stoji za to vydať sa na raftoch po rieke Telaga. Nejde len o zážitok z raftingu. Uvidíte malebnú krajinu, ktorou rieka preteká. Šnorchlovanie na Jeleňom ostrove pri Pemuterane je tiež veľký zážitok.

 

Koľko to všetko stojí?

Ak budete aktivity podnikať formou jednodenných výletov, počítajte s relatívne vyššími nákladmi. Musíte platiť dopravu na miesto aktivity a späť do hotela. Ďaleko lepšie je prenocovať priamo v danej v lokalite. Ušetríte nie len čas, ale aj peniaze za dopravu. Cenu môžete rôzne zjednať až na polovicu pôvodnej sumy. Napríklad rafting všade ponúkajú za zhruba 60 USD/osoba, špeciálne ceny sa pohybujú aj za 20 USD/osoba.

viac otázok