Nusa Lembongan a Penida

Šnorchlujte s mantami

turistika

scenérie

Ostrovy Nusa Lembongan a Nusa Penida sa nachádzajú na juhu neďaleko Bali.  Miesta sú veľmi obľúbené medzi potápačmi a turistami, ktorí hľadajú kľudnejšiu dovolenku. Výrazne obľúbenejší a zároveň menší je ostrov Nusa Lembongan. Okrem potápania, tu môžete aj šnorchlovať s mantami, surfovať alebo len tak relaxovať.

Lembongan a Penida
Lembongan a Penida

Ostrov Lembongan

Ostrov sa nachádza juhovýchodne od Bali a je naozaj malý – 4 km na dĺžku a 3 km na šírku. Preto nie je divu, že sú tu len dve dediny. Aj napriek tomu, tu nájdete rôzne typy ubytovania – od luxusných hotelov so spa centrami až po jednoduché chaty.
Najkrajšia pláž v zátoke je Dream Beach. Nusa Lembongan je chránený útesmi, vytvárajúcimi ideálne podmienky na pestovanie chaluh. Farmy na morské riasy uvidíte na celom ostrove a dnes je skoro celá produkcia exportovaná pre zahraničný kozmetický priemysel.

NÁŠ TIP

Zájdite si večer na krásny západ slnka na Sunset Beach. Uvidíte nádherný moment, kedy slnko zachádza za sopku Gunung Agung na Bali.

Lembongan a Penida

Vodné športy na ostrove

Vďaka útesom obklopujúcim ostrov sú na Nusa Lembongan výborné podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Jedny z najlepších zátok sú Mushroom Bay a Mangrove Corner, nachádzajúce sa na severe ostrova. Počas ponoru alebo šnorchlovanie môžete vidieť bohatý a veľmi farebný podmorský svet a mimo iné, uvidíte aj veľké plantáže s morskými riasami.
Okrem iných vodných športov je veľmi obľúbený aj rybolov. Môžete si prenajať loďku, ktorá Vás zavezie na najvhodnejšie miesta na rybárčenie. Ďalšou možnosťou je surfovanie na niekoľkých vlnách - Playground, Shipwreck a Lacerations.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Lembongan a Penida

Nusa Penida

Vody okolo pomerne veľkého ostrova, nachádzajúceho sa vedľa Lembonganu, sú rajom na potápanie a šnorchlovanie. Korálové záhrady sú veľmi bohaté a neporušené. Na ostrove nie je veľa možností ubytovania, preto väčšina turistov vyrazí na výlet na Nusa Penidu z priľahlého Lembonganu, ktorý má pre turistov vybudovanú infraštruktúru.

Ako sa dostať na ostrovy

Na oba ostrovy jazdí trajekt v ranných a dopoludňajších hodinách z prístavu v Sanure. Cesta trvá okolo 1 - 2,5 hodiny, podľa toho, či využijete súkromnú alebo štátnu dopravnú spoločnosť. Ceny začínajú na 8 Eur na osobu. Za týchto podmienok ale počítajte, že budete sedieť vedľa slepíc, kuriat.

 
Jelení ostrov Lovina Kintamani Ostrovy Gilli Agung Amed Ubud Candidasa Kuta, Legian, Semyniak, Nusa Dua Sanur Nusa Lembongan Uluwatu Nusa Penida

často kladené otázky

 

Ktorý ostrov je lepší na dovolenku?

Nusa Penida je dobrá na jednodenný výlet z Nusa Lembongan. Turizmus je tu ešte v plienkach, turistov ťažko niekde stretnete. Na pláž musíte buď loďou alebo na motorke. Nusa Lembongan je turisticky veľmi rozvinutý s dostatočnou infraštruktúrou.

 

Kedy je vhodné vyraziť na šnorchlovanie s mantami?

Manty pri ostrove Lembongan je možné vidieť skoro celoročne. Ak chcete mať istotu, zostaňte na ostrove niekoľko dní. Na šnorchlovanie je potrebné aby bolo more kľudné.

 

Sú na Lembongane krásne pláže?

Áno, ale sú väčšinou v zátokach, chránené skalami. Hlavná pláž na Lembongane je piesočnatá. Doporučujeme si požičať motorku alebo bicykel a ostrov prejsť, premávka tu nie je tak veľká. Preskúmajte ostrov na vlastnú päsť.

 

Aké je tu potápanie alebo šnorchlovanie?

Najlepšia voľba na juhu Bali. Krásne koraly, množstvo živočíchov, vhodné na potápanie aj na šnorchlovanie.

viac otázok