Sanur

Sanur - za kľudom a pohodou

scenérie

mesto

Sanur patrí medzi prvé luxusnejšie letoviská na juhu Bali. Nachádza sa na juhovýchodnej strane ostrova, presne na druhej strane oproti známej oblasti Kuta. Lokalita s príjemnou atmosférou ponúka kľudne pláže a množstvo reštaurácii na výber. Je tu znateľný rozdiel medzi odlivom a prílivom.

Sanur
Sanur

Prečo si vybrať Sanur

Sanur sa teší obľube predovšetkým u starších ročníkov z celého sveta. Ubytovania, reštaurácii a zábavy je tu dostatok. Oblasť je kľudnejšia a vhodnejšia na relax než hektická Kuta. Nájdete tu mnoho ubytovania rôznych cenových kategórií od 1 hviezdičkových hotelov so studenou sprchou za pár eur až po luxusné 5 hviezdičkové hotely. V roku 2015 došlo k dostavbe diaľnice na poloostrov Bukit. Za 30 minút sa teda dostanete do úplne inej oblasti  na krásne pláže Nusa Dua, prípadne na Uluwatu.

NÁŠ TIP

Hľadajte ubytovanie približne uprostred Sanuru, nikdy nie blízko prístavu. Cenovo prijateľné je tiež ubytovanie za hlavnou ulicou v Sanure, nie priamo pri pláži, dajte si však pozor, niektoré hotely boli postavené v 90.rokoch a nutne potrebujú rekonštrukciu.

Pláže v Sanure

Ak hľadáte kľudné miesto na odpočinok na pláži, tak zamierte do Sanuru. Piesočnatá pláž je cez 5 km dlhá a leží na juhovýchodnom pobreží. Voda je veľmi kľudná a vhodná na kúpanie a zároveň si tu na svoje prídu aj milovníci vodných športov.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 
Sanur

Kam za zábavou

Sanur ponúka veľa možností kam sa vydať v prípade, že máte radi kľudnejšie reštaurácie a nechcete jesť priamo v rezortoch. Pozdĺž promenády pri pláži sa nachádza veľa dobrých podnikov. Napríklad Luthu's coffee shop približne uprostred Sanuru.
V oblasti sa tiež nachádza veľa obchodíkov so suvenírmi a butikov s módou. Doporučujeme navštíviť Art Market - trh s remeselnými výrobkami miestnych rezbárov a maliarov.

 
Jelení ostrov Lovina Kintamani Ostrovy Gilli Agung Amed Ubud Candidasa Kuta, Legian, Semyniak, Nusa Dua Sanur Nusa Lembongan Uluwatu Nusa Penida

často kladené otázky

 

Je Sanur vhodný aj pre mladších turistov?

Prečo nie, nečakajte však živú párty každý deň. Ak hľadáte kľud, Sanur sa Vám bude pravdepodobne páčiť.

 

Aké sú tu pláže?

Pláže na Sanure veľmi ovplyvňuje odliv a príliv, ktoré sú tu veľmi badateľné. Pri odlive sa v zátoke tvoria kapsy na plávanie. Pláže nie sú zlé, ale zďaleka nie tak čisté a belostné ako napríklad na Nusa Dua.

viac otázok