Severné Bali

Šnorchlovanie a potápanie na Bali

turistika

scenérie

pamiatky

 

 

 

 

Severná časť Bali má pomerne drsnú krajinu, ktorá sa zvažuje k plážam, väčšina s čiernym pieskom. V hornatej časti na severozápade uvidíte krásne a malebné terasovité ryžové políčka. Mestá na severe sú oveľa menej dotknuté turistickým ruchom a miestna dedinka si stále udržuje tradičnú architektúru a štýl života. Navyše, ostrov Bali je jeden z najväčších producentov klinčekov, a tak počas zberu od septembra do októbra uvidíte pozdĺž miestnych ciest množstvo popadaných klinčekov až z 20 metrových zelených stromov, na ktorých rastú.

Severné Bali

Amed a Tulamben

Sú jedny z najzaujímavejších dedín na severovýchode Bali. Okrem pláže s čiernym a bielym pieskom nájdete v okolí zelené ryžové políčka, vytvárajúce nezabudnuteľnú a autentickú atmosféru miestneho okolia. Pokiaľ sa radi potápate alebo šnorchlujete, tak Amed je ideálny – jeho pobrežie totiž patrí k tým najkrajším na Bali. Tulamben sa nachádza priamo pod sopkou Agung a je vyhlásený najlepšími podmienkami na potápanie. Jednou z najväčších zaujímavosti pod hladinou vody je vrak americkej lode Liberty, ktorý môžete vidieť počas ponoru alebo šnorchlovania - odkaz.

NÁŠ TIP

Navštívte Amed na niekoľko dní a podnikajte z neho hviezdicovité výlety za šnorchlovaním/potápaním do okolia. Miesto je oveľa krajšie, než potápačské stredisko Tulamben.

Aktivity na severe

Na severe Bali nájdete kľudnejšie more s korálmi, množstvo malebných dediniek, menej turistov a kľudnejšiu dopravu. Oblasť je vhodná predovšetkým na šnorchlovanie a potápanie na Bali. Zo severozápadu môžete vyraziť tiež na úchvatnú sopku Kawah Ijen, ktorá je na Jáve. Dostanete sa sem trajektom z Pemuteranu za hodinu.

  • šnorchlovanie a potápanie - západ a východ pobrežia
  • jazda na koni - Pemuteran
  • jazda na bicykli - Amed, Pemuteran
  • Jóga a meditácia - oblasť Amed
  • trekking - Pemuteran a severozápad

Jelení ostrov a Pemuteran

Pemuteran sa nachádza kúsok od národného parku Taman Nasional Bali Barat. Jedno z mála miest, kde miestny rybári nezničili korálový útes. Jelení ostrov, ktorý sa nachádza priamo v NP je obklopený farebným korálovým útesom a ponúka jedno z najlepších miest na šnorchlovanie. Navyše sa v malej dedinke nachádza aj jeden z celosvetovo najúspešnejších projektov na obnovu korálového útesu - Rock project.

Singaraja

Singaraja je po Denpasaru druhé najväčšie mesto na Bali a bola do roku 1963 administratívnym mestom holandskej kolónie. Dnes tu žije etnická zmes Balijcov, Číňanov a moslimov. Môžete tu navštíviť unikátnu knižnicu s lontarovými rukopismy (špeciálne palmové listy) alebo jeden z mnohých chrámov nachádzajúcich sa priamo v meste.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 

Lovina

Dedinka na severe, odkiaľ sa môžete vydať za delfínmi na lodiach. Miesto je podľa nášho názoru preceňované. Za niekoľko málo delfínmi sa vydáva veľké množstvo lodí. Samotná dedina má neudržiavanú pláž a pobyt tu nepatrí k tomu, čo by sme odporučili.

Severní Bali

Sopky na severe

Turisti si túto oblasť veľmi obľúbili vďaka výstupom na sopku Batur (1717 m). Radi Vám pomôžeme naplánovať jednodňový trek a poradíme, ako to počas výstupu chodí. Pre viac informácií nás kontaktujte.

 
Jelení ostrov Lovina Kintamani Ostrovy Gilli Agung Amed Ubud Candidasa Kuta, Legian, Semyniak, Nusa Dua Sanur Nusa Lembongan Uluwatu Nusa Penida

často kladené otázky

 

Kde máme na severe bývať?

Osobne doporučujeme bývať v Amede. Pokiaľ sa nepotápate, máte tu aj ďalšie možnosti vyžitia. Veľa potápačov spí v Tulambene pri vraku lode Liberty. Jedná sa dedinu pri ceste, kde moc romantiky nehľadajte.

 

A čo severozápad Bali?

Ostrov Bali je pomerne veľký, preto je lepšie spať priamo na severozápade - pri Jeleňom ostrove v oblasti Pemuteranu. Jednodenný výlet sa neoplatí, bol by zbytočne uponáhľaný.

 

Aké sú na severe pláže?

V oblasti Amedu je čierny sopečný piesok, prípadne kamienky. Pekné piesočnaté pláže nájdete na severozápade v Pemuterane pri Jeleňom ostrove.

 

Čo môžeme na severe robiť?

Oblasť je vhodná na šnorchlovanie a potápanie a krátky relax bez davov turistov.

 

Počul som, že sú na severe české potápačské základne?

Áno, na severe Bali sú české potápačské základne. Vhodné prevažne pre potápačov. Ak hľadáte piesočnaté pláže, nájdete ich na juhu Bali.

 
viac otázok