Ubud

Ubud - mesto medzi ryžovými políčkami

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

mesto

Ubud sa nachádza v centre ostrova pod sopkou Agung. Mestečko je centrom kultúrneho a duchovného života na Bali. Nájdete tu množstvo skvelých reštaurácií a miest k relaxácii. Miesto je tiež známym centrom jógy na Bali. Skutočné kúzlo Ubudu je však schované na okrajoch mesta, kde nájdete terasovité ryžové pole, zavlažované mnohými malými potôčkami a riečkami. V okolí Ubudu je množstvo zaujímavych chrámov a posvätných hinduistických miest.

Ubud
Ubud

Miesta, ktoré v Ubude navštíviť

V centre mestečka sa nachádza kráľovský palác so záhradami. V blízkom okolí sú ďalšie zaujímavosti, ktoré stoja za návštevu.

  • Monkey forrest, opičí prales v Ubude
  • kráľovský palác v centre Ubudu
  • Bianco Museum, artové centrum
  • maliarské a rezbárské dielne
  • ryžové políčka smerom k reštaurácii Sari organic

NÁŠ TIP

Ubytujte sa na niekoľko dní v jednom z hotelov s výhľadom na zelené ryžové pole. Poznajte miestnu kultúru a život a počas svojho pobytu v Ubude si zájdite na masáže alebo na lekciu jógy. Je to ideálne miesto na medové týždne pre tých, ktorí si chcú užiť súkromie a zároveň sa cítiť ako v rozprávke. Dokonca aj Julia Roberts vo filmu Eat, Pray, Love (Jesť, meditovať, milovať) sa do Ubudu zamilovala a môžete navštíviť miestneho šamana Ketuta, ktorý ju vo filme učil a radil jej.

Zaujímavé miesta okolo Ubudu

Ryžové terasy Tegalalan - jedny z najkrajších ryžových políčok na celom Bali.
Posvätné pramene Tirta Empul - je miestom, kam prichádzajú pútnici z celého Bali vykonať posvätný kúpeľ.
Gunung Kawi - majestátne hrobky kráľovien v údolí Tampkasiring.
Vulkanická oblasť Kintamani a Batur - je aktívna, činná sopka na ktorú sa môžete vydať pri východe slnka. Obrí kráter je vyplnený vodou a tvorí prekrásne jazero.
Kávové plantáže a záhrady s korením v okolí Ubudu. Môžete tu ochutnať miestne produkty.

Ubud

Ryžové polia

Skutočné kúzlo Ubudu je však schované na okraji mesta, kde nájdete terasovité ryžové políčka, ktoré sú zavlažované z mnohých malých potôčikov a riečok. Je to ideálne miesto pre relax a meditácie.

Centrum Jógy

Ubud je svojim duchovno-kultúrnym prostredím a okolitou prírodou vhodným miestom pre vyznávačov jógy. Preto sa v poslednom desaťročí stal centrom jógy a ľudia z celého sveta sem prichádzajú na kurzy.
Viac o kurzoch nájdete Jóga na Bali

Ubud

Tanečné predstavenia

Každý večer predvádzajú najlepšie tanečné súbory na Bali svoje umenie. S hudobným doprovodom gamelanového orchestra sú rozohrávané epizódy z hinduistických eposov alebo súboje medzi dobrom a zlom. Masky tanečníkov sú zároveň aj prehliadkou remeselnej práce miestnych umelcov.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Aktívny odpočinok v Ubude

Ubud a jeho okolie sú vhodným miestom pre rôzne aktivity. Vybrali sme pre Vás nasledujúce. Bližšie informácie nájdete v sekcii aktivity.

  • Jazda na bicykli medzi ryžovými políčkami alebo z úpätia sopky Batur
  • Plavba na raftoch po svätej rieke Telaga malebnými dedinkami
  • Prechádzky v ryžových poliach, napr. k reštaurácii v ryžových poliach Sari Organic
  • Jazda v teréne na štvorkolkách
  • Výlet do Safari parku - Elefant park
Ubud

Kurzy varenia

Pokiaľ mate radi varenie, tak Ubud je to správne miesto. Celoročne sem prichádzajú kuchári z celého sveta, aby sa od balijských majstrov naučili niečo viac o miestnej kuchyni. Každý deň sú organizované kulinárske kurzy. Jednodenné či viacdenné, počas ktorých sa naučíte variť tradičné balijské jedlá a používať miestne korenie.

Ubud

Ubud a pamiatky

V Ubude môžete obdivovať miestnu architektúru a navštíviť lotosovú záhradu v chráme Pura Sarawati alebo sa pozrieť do posvätného parku Monkey Forrest, kde uvidíte dokonalú symbiózu prírody a duchovného života.
Skutočné kúzlo Ubudu je však schované na okraji mesta, kde nájdete terasovité ryžové polia, ktoré sú zavlažované z mnohých malých potôčikov a riečok. Je to ideálne miesto pre relax a meditácie. V okolí Ubudu je mnoho zaujímavých chrámov a posvätných hinduistických miest.
Napríklad obrovské kráľovské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. st. sú len niekoľko minút od mesta a rozhodne stoja za návštevu. Pohľad na obrovské kamenné skaly je doplnený zelenými ryžovými políčkami a krásnym výhľadom zhora na hrobky.

Masážne centrum Bali

Ubud je mesto relaxu a kľudu, preto na každom kroku nájdete spa centrá. Ponuka služieb je bohatá – od olejových a bylinkových kúpeľov cez masáže až po bahenné zábaly. Môžete skúsiť tradičnú balijskú masáž, počas ktorej sa po celom tele roztiera kokosový olej alebo niektorý zo zábalov.

Ubud

NÁŠ TIP

V okolí Ubudu je mnoho zaujímavých chrámov a posvätných hinduistických miest. Jedným z našich najobľúbenejších miest sú obrie kráľovské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. st. Nachádzajú sa len niekoľko minút od mesta a rozhodne stoja za návštevu. Pohľad na obrovské kamenné skaly je doplnený zelenými ryžovými políčkami a krásnym výhľadom zhora na hrobky.

 

často kladené otázky

 

Chceme byť na Bali na pláži a do Ubudu vyraziť na 1 deň, stačí to?

Pokiaľ naozaj nemáte čas nazvyš, nedá sa nič robiť. Ale je to veľká škoda. Ak ste na Bali viac ako 10 dní, určite zostaňte v Ubude cez noc, atmosféra je úplne iná než na juhu ostrova. Program v Ubude a okolí je minimálne na 2 až 3 dni. Nezabudnite, že na ceste do a z Ubudu strávite takmer 3 hodiny. Na prehliadku samotného mestečka a jeho okolia Vám potom proste nezostane čas.

 

Sú kurzy jógy aj pre začiatočníkov alebo len pre pokročilých?

Vyberte si kurz vhodný buď pre začiatočníkov alebo pokročilých. Prvá skúšobná lekcia je väčšinou zdarma.

 

Koľko dní doporučujete stráviť v Ubude?

Optimálne sú dve noci, 3 dni. Budete mať čas na mestečko, jeho okolie a nejakú aktivitu - výstup na sopku Batur, rafting na rieke pri sopke Agung, jazdu na bicykli a podobné. A určite zájdite na nejaké vynikajúce miestne jedlo.

 

Mesto je medzi ryžovými políčkami, máme sa báť komárov, prípadne nimi prenosných chorôb?

Báť sa nemusíte, ale doporučujeme navečer nosiť dlhšie rukávy. Je dobré kúpiť si miestny sprej proti komárom.

 

Je v meste aj niečo iné okrem pamiatok, jógy a dobrých reštaurácií?

Skvelá atmosféra! Ubud je to pravé Bali. V okolí je kúzelná príroda, zelená džungla s riečkami a vodopádmi, ryžové políčka, sopky. A výhľady nikdy neomrzia.

viac otázok