10x naj miest pre ženy

Bali pre ženy

1/

Salony krásy sú na Bali všade vo všetkých populárnych turistických oblastiach. Opýtajte sa priamo na recepcii v hoteli, určite Vám doporučia vhodný podnik. Ak hľadáte niečo špeciálne, musíte do Ubudu, centra masáži a starostlivosti na Bali.

2/

Kaderníctva sú buď pre mužov (barber shop) alebo pre ženy. Tu doporučujeme buďte opatrnejší. Miestny poznajú občas len niekoľko strihov a tie sa Vám snažia nasadiť na Vašu hlavu. Dobrý znamením je to, keď je v salóne niekoľko "západných" kaderníčiek.

3/

Miesta na opaľovanie populárne sú pláže v Kute, Legiane a Semyniak. Ak hľadáte trochu súkromia, skúste pláže na poloostrove Bukit s krásnym bielym pieskom. Opaľovanie hore bez alebo nuda pláže nie sú na Bali obvyklé. Napriek tomu môžete vidieť niektoré odvážne turistky opaľovať sa hore bez.

4/

Masáže všetkého druhu nájdete opäť všade. Pre odvážnejších doporučujeme tradičné ranhojiče Tukan Pijit - väčšinou Jávanci prevádzkujúci tradičné masáže. Hotely majú väčšinou vlastné masážne salóny. Kvalitné služby nájdete v Ubude a v turistických centrách na juhu.

5/

Yoga a meditácie  pre zmenu Ubud a blízke okolie. Nájdete tu aj kurzy pre budúcich učiteľov a lektorov. Ak chcete zostať na pláži a praktikovať jógu, doporučujeme oblasť Canggu. Jóga štúdia sú vo všetkých turistických oblastiach na Bali.

6/

Nakupovaniu je Bali ostrov zasľúbený. Skúste luxusné butiky v Semyniak, Legian. Pre outletový tovar vyrazte na Sunset Road. Originálne a autentické kúsky nájdete v Ubude, prípadne v niekoľkých obchodoch v Canggu.

7/

Kurzy varenia sú populárne v hoteloch na juhu Bali alebo v Ubude. Skúste niektorý z kurzov prípravy rýb v Jimbarane. V Ubude Vám ukážu ako používať exotické zmesy korenia.

8/

Kam za zábavou je na Bali vcelku jednoduché. Digitálne nomádky uvítajú bistra, kaviarne a bary Canggu. Spirituálne ladené nežné polovičky sa môžu vydať do ulíc Ubudu. Poriadnu párty zažijete v uliciach Kuty (klub Skygarden) alebo luxusnejšieho Semyniak - klub Potato Head, Kudeta a ďalšie miesta.

9/

Tradičné oblečenie môžete vyskúšať a zakúpiť si v centre ostrova v mestečku Ubud a jeho okolí. Skúste tiež Gyanar alebo miesta Tabanan a Mas.

10/

Miesta, kde pozorovať surferov v kľude pri káve alebo koktejli nájdete aj na Bali. Doporučujeme pláž a reštaurácie na útesoch Uluwatu. Chcete sledovať surferov večer? Vyrazte do baru Finn na pláži Berawa (Canggu), surfuje sa tu pri umelom osvetlení. Ďalšou možnosťou je klub Keramas s world class vlnou hneď pri brehu.