Meditácie

Skúste meditovať na Bali

Západný boom jógy, relaxácií, meditácie a zdravého životného štýlu si našiel na Bali unikátny domov. Nájdete tu radu meditačných a jógových centier. Najvýraznejšie je na Bali zastúpená práve jóga. "Jóga" znamená jednotu tela a mysle, ktorú je možné dosiahnuť nielen cvičením jógových pozícii ale aj meditáciou. Čo Bali k jóge pridáva, sú prekrásne miesta, kde ju môžete praktikovať. Ranné cvičenie na brehu mora alebo uprostred ryžových políčok. Kľudné a prekrásne prostredie je veľkou podporou v praxi a cvičenie umocňuje.

  • Ubud - meditácie v srdci ostrova
  • Sever Bali - kľudné meditačné centra
Meditácie Bali
Meditace Na Bali

Meditačné programy na Bali

Výhodou meditačných či jógových programov je to, že po hodine cvičenia sa nevraciate ku každodenným povinnostiam alebo neuháňate do práce, ale čaká Vás uvoľnený program, výlet na krásne miesto, alebo iná prax spojená s Vaším programom. To všetko umožňuje, aby ste jednak do praktík a cvičení prenikli hlbšie, ale čo je dôležitejšie, aby ony prenikli hlbšie do Vás! Niekoľko dní pravidelného cvičenia, spojeného s meditáciami a rozjímaním sa do Vás môže veľmi hlboko zapísať a môže vo Vás zanechať silný zážitok kľudu, ku ktorému sa budete schopný vracať aj v ruchu svojho európského domova. A o to práve ide!

NÁŠ TIP

Ticho lieči. Dokážete si predstaviť, že by ste 3 dni nerozprávali? A čo 6 dní? A hlavne, že by rovnako dlho nikto nehovoril na Vás! Na Bali si to môžete dopriať. Ticho naozaj lieči. Bežne sme zaplavení ďaleko väčším množstvom podnetov, než na koľko je naša myseľ stavaná. Niekoľko dní v prostredí so zníženým množstvom rušivých podnetov naopak spojených s cvičením, meditáciou a prechádzkami v krásnej prírode je balzámom na nervy. Na Bali sa nachádza niekoľko „silent retreat“ centier, teda centier pre tiché ústranie, ktoré Vám umožní sa takto oblažiť a hlboko zrelaxovať.

Meditace Na Bali

Jesť, meditovať, milovať

Tento "holivúdsky" šláger nepochybne prispel k väčšiemu prílivu hladačov a hladačiek životného šťastia na Bali. A je fakt, že dôležitou súčasťou jógových a meditačných programov na Bali je skvelé jedlo. V meditačných centrách sa často zakladá na ľahkej a zdravej strave, pripravenej z miestnych surovín v bio kvalite. Toto je skvelý krok, pretože to, čo zjete môže výrazne ovplyvniť Váš psychický stav – a takto aj jednoducho podporiť prax. Tento zdanlivo len marketingový ťah má teda aj svoju hlbšiu logiku, a môže k praktikovaniu jógy alebo meditácii na Bali veľmi prispieť.
Balijská strava je navyše plná čerstvého ovocia a zeleniny, prípadne rýb a morských plodov úplne prirodzene. Preto je tu príprava chutných a zároveň zdravých jedál veľmi jednoduchá.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Meditace Na Bali

Meditácie pre každého?

Ťažko povedať, či je meditácia pre každého a či každý môže meditovať na Bali. To, v čom Bali vedie, je jóga a jej príslušné praktiky. Preto by si tu zarytý meditujúci budhista asi neprišiel na svoje. Jóga je ale jednota a na Bali sa jedná o jednotu cvičenia, meditácie, prekrásneho prostredia a – ako bolo povedané – zdravého jedla. Výsledkom môže býť naozaj silný zážitok praxe, a to bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo pokročilý. Bali ponúka prostredie, ktoré Vás v praxi podporí, nech už ste na akejkoľvek úrovni.

 

často kladené otázky

viac otázok