Motorky - Harley Davidson vs Enduro

Bali na motorke

Cestovať na motorke na Bali je jeden z ďalších zážitkov, ktorý určite stojí za to. Predovšetkým severná a centrálna časť Bali je turisticky menej navštevovaná. Prechádzať kľukatými cestičkami okolo sopiek na Harley Davidson alebo preskúmať vulkán v oblasti Kintamani.

  • Terenná motorka - preskúmajte vulkán v Kintamani, terénne cesty pri jazere Batur
  • Harley Davidson - výlet na sever a západ Bali malebnou krajinou k dramatickému pobrežiu
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Je jazda na motorke na Bali bezpečná?

Juh Bali je najviac obývanou časťou ostrova. Jazda na motorke je tu pomerne náročná. Doprava na cestách je naozajstný blázninec.
Policajné kontroly sú na Bali pomerne časté, je potrebné sa preukázať medzinárodnýcm vodičským preukazom a technickým preukazom motocyklu. V prípade, že nemáte papiere v poriadku, budete pravdepodobne platiť pokutu, ktorá je od 50 000 IDR. Výšku pokuty môžete zjednávať! Nedávajte policajtovi hneď prvú čiastku ktorú si vypýta. Oplatí sa ospravedlniť a slušne zjednávať.
Jazda na červenú je na Bali povolená ak idete rovno. Červená je platná pre odbočovanie vpravo. Toto samozrejme neplatí na veľkých križovatkách.
Ako sa na Bali vyznať je pomerne zložité. Spletitá zmes uličiek a cestičiek je častokrát náročná aj pre google.maps. Jazdite len tam, kde to poznáte a vopred sa opýtajte na orientačné body. Domáci obyvatelia Bali moc nepoznajú a pošlú Vás s úsmevom kamkoľvek.

NÁŠ TIP

NEJAZDITE RÝCHLO, VŽDY POUŽÍVAJTE HELMU! Niektorí turisti sú si po určitej dobe svojimi schopnosťami riadiť motorku príliš istí. Bohužiaľ, jazdia potom rýchlejšie, na hranici možností. Predovšetkým na juhu Bali je jazda na motorke vcelku nebezpečná. Je potrebné jazdiť na motorke neustále s ohľadom na momentálnu situáciu. Do cesty Vám môže kedykoľvek vbehnúť pes, človek, krava alebo čokoľvek iné. Samotní Indonézania nedávajú pri šoférovaní veľmi pozor. O to viac by ste sa mali mať na pozore vy.

Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Terénnou motorkou na Bali

Terénne enduro je najvhodnejšia motorka na jazdu skutočným terénom na Bali. Motorky sa dajú prenajať na niekoľko dní na juhu ostrova. Potom sa môžete vydať do centrálnej časti Bali.

  • zážitková jazda na pláži - na juhozápade Bali je možné vyraziť na nekonečé sopečné pláže na terénnej motorke
  • preskúmajte vulkán - v centrálnej časti Bali sa nachádza oblasť Kintamani. Kráter sopky je vyplnený jazerom, okolo ktorého vedie niekoľko terénnych ciest. Jazda v sopke naozaj stojí za to.

NÁŠ TIP

Chcete vyskúšať, čo Vaše enduro dokáže? Vyrazte na závodný okruh pri chráme Tanah Lot. Organizujeme zájazdy pre motorkárov so skúseným miestnym, česky hovoriacim sprievodcom.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Harley Davidson, kráľ diaľnic

Jazda na Harley Davidson na Bali je skutočným zážitkom. Motorku si môžete požičať aj na nikoľko dní. Po prvotných útrapach na juhu Bali, kde je hustá premávka, sa dostanete do voľnej krajiny do centrálnej časti ostrova alebo na sever Bali. Pre odvážnejších je možné vydať sa aj na Lombok prípadne na Jávu. V prípade dotazov nás prosím kontaktujte.

  • Centrálna časť Bali - malebné cesty okolo jazera Bratan, vodopádov Munduk, prípadne ryžových políčo Jatiluwih.
  • Severná časť Bali - scénická cesta zo severovýchodu na západ, dramatické útesy v oblasti Amedu a As, pohodová a príjemná cesta na západné pobrežie do národného parku Barat.
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

NÁŠ TIP

Pre našich klinetov zaisťujeme krátkodobý aj dlhodobý prenájom Harley Davidson na Bali a ďalších ostrovoch Indonézie. Pre väčšie skupiny je možné dokonca zaistiť policajný doprovod. Toto je doporučené predovšetkým pre jazdu večer na juhu Bali.

 

často kladené otázky

 

Je jazda na motorke na Bali bezpečná?

Nedoporučujeme požičať si motorku alebo skúter na Bali a sami ostrov prejsť. Doprava je tu veľmi hustá a dopravné pravidlá akoby neexistovali. Ak nemáte dostatok skúsenosti s jazdou na motorke v Ázií, radšej využite služby šoféra s autom.

 

A čo terénna motorka?

Predpokladáme, že záujemci o jazdu na terénnej motorke už majú skúsenosti s jazdou v teréne. Najlepšie je vydať sa na motocyklový zájazd s miestnym vodičom motorky, ktorý pozná trasu dokonale.

 

Harley Davidson?

Na Bali si môžete požičať Harley Davidson. Väčšinou sa jedná o partiu priateľov, ktorí si požičajú viac strojov a vydajú sa okolo Bali, prípadne na ďalšie ostrovy. Harley Davidson na ceste budí obdiv, preto je aj jazda na tejto motorke bezpečnejšia, ostatní Vám väčšinou dajú prednosť. Pre väčšiu skupinu je možné zaistiť motorizovaný doprovod polície, ktorá "razí cestu" a zároveň kolonu uzatvára.

viac otázok