Výstup na sopky v Indonézii

Zážitok, ktorý stojí za to

V Indonézii je veľa sopiek , na ktoré je možné vystúpiť alebo vyraziť na vyhliadku. Tu uvádzame prehľad tých najznámejších s najzaujímavejšími scenériami. Pripravte sa, že trek je väčšinou náročnejší a pravdepodobne budete potrebovať sprievodcu, ktorý pozná miestne prostredie a cestu.

  • Agung - najvyššia sopka na Bali
  • Rinjani - niekoľkodenný trek na sopku na Lomboku
  • Kawah Ijen - výstup na sopku spolu s mužmi ťažiacimi síru na Jáve
  • Bromo - dychberúce scenérie sopiek na Jáve, cesta terénnym autom
Výstup na sopky v Indonézii
Výstup na Sopky

Výstup na sopku Agung

Najvyšší vrchol na Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), ktorá je tiež naposvätnejšou horou pre miestne hinduistické obyvateľstvo. Sopka je v nížinách obklopená rýžovými poliami a tak je na ňu pohľad zdola veľmi dramatický a pôsobivý.
Výstup začína krátko po polnoci a cesta hore kamenistým terénom trvá niečo okolo 4 hodín v závislosti na Vašej kondícii a aký si vyberiete vrchol. Na vrchol sopky dorazíte ešte pred úsvitom, s spievodcom, ktorý Vám ukáže cestu.

NÁŠ TIP

Cestu v noci je možné absolovovať so sprievodcom, ceny sa pohybujú od cca 38 Eur na osobu. Ak sa chcete vydať na sopku bez sprievodcu, počítajte s dohadovaním na kontrolnom stanovišti so správcami parku.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Výstup na Sopky

Kawah Ijen, cesta síry

Slavná sopka Kawah Ijen na východnej  Jáve je prístupná z prístavu Banuangi, ktorý sa nachádza 30 min od Bali. Cestu do krátera absoluvujete s baníkmi, ktorých prezývajú "bojovníci z Kawah Ijen". Z krátera vynášajú veľké kusy síry.

  • pod sopku sa dostanete len terénnym vozom, terénnou motorkou
  • môžete zostúpiť až do krátera, kde sa ťaží síra
  • populárna zážitková aktivita po šnorchlovaní pri Jeleňom ostrove

Populárna sopka Batur, Kintamani

Batur sa nachádza na Bali – a patrí medzi najpopulárnejšie miesta na výstup na sopku. Budete potrebovať sprievodcu, výstup trvá okolo 2 hodín, je stredne náročný. Odmenou sú nádherné výhľady na jazero pod Vami a zaujímavá sopečná krajina.

Trek na Rinjani

Pre milovníkov horských túr je pripravený 3 denný výstup na 2. najvyššiu horu Indonézie, sopku Rinjani. Jedná sa o náročnejší výstup s prenocovaním v stanoch vo výstupovom tábore. Trek však stojí za to! Sopka sa nachádza na ostrove Lombok vedľa Bali.

  • majestátna sopka Rinjani, niekoľkodenný trek
  • ceny sa pohybujú od 85 EUR na osobu
Výstup na Sopky

Majestátný Bromo

Sopka Bromo sa nachádza na východnej Jáve neďaleko mesta Surabaya. Výstup na jeden z vrcholov je veľmi jednoduchý. Oblasť je veľmi populárna medzi miestnymi turistami a preto počítajte s tým, že tam nebudete sami. Ubytovaní môžete byť priamo na okraji mohutného "mesačného krátera".  Ak nemáte radi davy turistov, miesto vyhliadky pri východe slnka na Bromom, kde čakajú stovky miestnych aj turistov, vyrazte do mesačného krátera. Cestovať môžete terénnym vozom, pešo alebo na malých koňoch.

 

často kladené otázky

 

Je výstup na sopky fyzicky náročný?

Záleží, na akú sopku sa vydáte. Najľahší je výstup na sopku Batur, ktorý trvá niečo cez hodinu, cesta je stredne náročná. Sopka Agung je ďaleko náročnejšia, výstup trvá okolo 3 hodín, cesta je zle značená a strmá.

 

A čo ďalšie sopky?

Výstup na Rinjani na Lomboku trvá dva dni s prenocovaním vo vysokej nadmorskej výške. Na Jáve sa môžete vydať do krátera sopky Kawah Ijen spolu s mužmi ťažiacimi síru alebo na Bromo, kam pohodlne výjdete terénnym vozom. V Indonézii je množstvo sopiek na ktoré je možné vystúpiť. Vždy však doporučujeme sprievodcu.

 

Koľko taký výstup stojí?

Musíte počítať so vstupom do národného parku a s platbou sprievodcovi. Ceny sa pohybujú od 30 Eur na osobu v závislosti na akú sopku chcete vystúpiť.

 

Ktorá sopka, resp. výstup je najkrajší?

Osobne doporučujeme Kawah Ijen na Jáve. Spolu s nosičmi síry sa môžete vydať do vnútra vulkánu sopky, ktorá je v blízkosti Bali. Na Bali určite stojí za to Batur, prípadne náročnejší Agung.

viac otázok