Bali počasie

Počasie na Bali

Bali sa nachádza v oblasti trópov a počasie na ostrove môžeme rozdeliť na dve obdobia. Obdobie sucha, kedy takmer vôbec neprší a teplota môže vystúpiť až na 35 °C a obdobie dažďov, kedy môžete čakať častejšie dažďové prehánky a teploty sú okolo 27 °C.

  • Na Bali je obdobie sucha od konca marca do konca novembra.
  • Obdobie dažďov je od polovice marca, prší občas, prevažne v noci.
Bali Počasie
Pocasi Na Bali

Počasie Bali — termín dovolenky

Návšteva Bali je možná po celý rok. Ideálnym termínom je obdobie od polovice marca do júna a potom september až december, kedy je na Bali slnečno, teplo a minimum zrážok. Júl a august sú najnavštevovanejšie mesiace s vysokou obsadenosťou hotelov a vyššími cenami.
V mesiacoch od januára až do polovice marca, môžete očakávať výdatné nočné prehánky a občasné denné búrky, vzduch je ťažší a vlhkosť je vyššia.

NÁŠ TIP

Najlepším obdobím na dovolenku na Bali je prelom marca a apríla až do mája, kedy je na ostrove menej ľudí, teploty sú veľmi príjemne a príroda je ešte stále zelená.

Oblečenie na Bali

Oblečenie, vrátane toho značkového, je cenovo výhodnejšie ako u nás, a preto sa oplatí si so sebou zabaliť len to najnutnejšie a zbytok dokúpiť priamo na mieste. Najviac využijete ľahké a vzdušné oblečenie, pretože vlhkosť na Bali je podstatne vyššia ako u nás. Pokiaľ sa počas svojej dovolenky chystáte podniknúť niečo aktívne, ako pešiu túru alebo výstup na sopku - prispôsobte tomu aj svoje oblečenie - pevnú obuv, bundu alebo funkčné tričko. Nezabudnite si pribaliť tiež slnečné okuliare a klobúk. Po príjazde sa slnku vystavujte postupne. Nebojte sa, že prídete domov neopálení, slniečka je dosť pre všetkých.

Počasie Bali - minimálne a maximálne teploty

Priemerná teplota vo vyšších polohách na Bali (oblasť sopiek) sa pohybuje okolo 23 °C. Teploty v oblastiach na pobreží bývajú okolo 30 °C. Pokiaľ sa budete pohybovať v hornatom vnútrozemí, počítajte s tým, že sú tam večery chladnejšie a tričko s dlhým rukávom by sa mohlo hodiť - jediné teplé oblečenie, ktoré počas dovolenky na Bali budete potrebovať.

NÁŠ TIP

Nebojte sa a navštívte Bali v období dažďov. Večer občas prší, počasie je však príjemné, bez vetra.

Počasie na Bali — slnečná aktivita

Slnko vychádza okolo 6. hodiny rannej a zapadá medzi 18. až 19. hodinou večer. Na Bali je slnečné žiarenie silné a stále a je nutné pravidelne používať ochranné vodeodolné krémy s minimálnym faktorom 35+ a to aj v prípade, že je pod mrakom. Najväčšia slnečná aktivita je počas poludnia, kedy je vhodnejšie zostať v tieni.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Pocasi Na Bali

Jar a jeseň, najlepší termín

Na jar je slnečno a na Bali je všetko zelené. Hlavná turistická sezóna ešte nezačala a ceny jsou prijateľné, na ostrove tiež nie je také veľké množstvo turistov. V septembri a októbri končí hlavná sezóna a na Bali zavládne kľud. Ostrovania ,,majú zarobené" a ceny sú opäť priaznivejšie.

  • Ak sa chcete predovšetkým opáliť, vyberte si oblasť Nusa Dua s bielym pieskom
  • Ak hladáte dobrú lokalitu na šnorchlovanie, vyrazte na Nusa Lembongan. Na jar a na jeseň menej fúka.
 

často kladené otázky

 

Kedy na Bali najviac prší?

Obdobie dažďov je hlavne koncom decembra, v januári a februári. Neznamená to však, že prší stále. Počasie je naopak väčšinou príjemné. Večer bývajú krátké, tropické lejaky. Môže sa však stať, že niekedy prší celý deň.

 

Môžeme ísť na Bali v zimných mesiacoch?

Áno. Ale berte do úvahy, že môže občas pršať.

 

Je na Bali more po celý rok dostatočne teplé?

More na Bali je celoročne veľmi príjemné a teplé.

viac otázok