Letisko Bali

Vstupná brána na Bali

Letisko na Bali sa nachádza 13 km od hlavného mesta Denpasar, jeho oficiálny názor je Denpasar Bali Ngurah Rai (DPS). Poloha letiska na Bali je veľmi výhodná, nachádzajú sa okolo neho všetky turistické strediská - Kuta, Jimbaran Bay alebo Sanur.

Prílet na Bali

Pri páse s batožinou sa vždy pohybujú nosiči, ktorí sa obvykle veľmi rýchlo chopia Vašej batožiny a ponúknu Vám pomoc. Pokiaľ sa rozhodnete ich služieb využiť, tak je povinnosť im zaplatiť najmenej 10 000 IDR (cca. 0,80 Eur) za kufor. V prípade, že nechcete ich služby využiť, tak ich slušne odmietnite, alebo si ich proste nevšímajte. Na letisku je niekoľko zmenárni, ale kvôli nepriaznivému kurzu, doporučujeme vybrať peniaze z niektorého z bankomatov v príletovej hale. Na letisku v Denpasare nájdete niekoľko Duty Free obchodov, ktoré ponúkajú mimo iné aj alkohol a balijské darčekové predmety. Počas svojej dovolenky budete mať veľa príležitostí kúpiť darčeky z väčšieho výberu a s lepšou kvalitou. Keď sa chcete pred ďalšou cestou osviežiť, je na letisku možnosť využiť sprchu vedľa odletovej časti terminálu.

NÁŠ TIP

Skontrolujte si platnosť svojho pasu. Musí byť platný min. 6 mesiacov po návrate späť do Európy.

Colné predpisy

Pri vstupe do Indonézie môžete doviezť 200 ks cigariet alebo 50 dútnikov, alebo 100g tabaku. Osoby staršie ako 21 rokov môžu doviezť 1l alkoholu na osobu. Dovoz drog, zbraní a pornografického materiálu je v Indonézie zakázaný. Pri odlete zo zeme si môžete odviezť 200 ks cigariet alebo 50 dútnikov alebo 250g tabaku a 1l tvrdého alkoholu alebo 3l vína.

Príletová a odletová taxa

Príletová taxa sa na VSTUP do Indonézie NEPLATÍ. Odletová taxa je povinná pre všetkých cestujucich a to LEN pre vnútroštátne lety po Indonézii, platí sa na mieste pri check-ine, poplatok činí od IDR 40.000 (cca. od 3 Eur). Čiastku je možné zaplatiť len v rupiách a doporučujeme mať pripravenú hotovosť.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Bali letisko, doprava do hotela

Aby ste predišli nepríjemným situáciam ohľadom cesty z letiska do hotela, doporučujeme ešte pred odletom zo Slovenska dohodnúť si odvoz z letiska na hotel. Vyhnete sa tak zjednávaniu alebo vysokej cene. Medzi naše služby patria aj transfery z letiska a radi Vám zaistíme kľudný a nerušený odvoz bez nutnosti zjednávania. Pokiaľ nemáte dohodnutý odvoz, tak môžete využiť taxi službu, ktorá má svoj stánok vpravo od východu príletovej haly. Balijci sú v zjednávaní majstri a zjednávanie s nimi väčšinou trvá dlho. Pokiaľ nebudete pripravený, môže Vám to skaziť náladu a vo finále zaplatíte oveľa vyššiu cenu.

  • Zabezpečte si transfer z letiska vopred
  • Ak budete zjednávať, buďte slušní a vytrvalí

NÁŠ TIP

Pokiaš budete chcieť kedykoľvek na juhu Bali využiť taxi, doporučujeme spoločnosť Blue Bird taxi (akreditované taxi s taxametrom).

 

často kladené otázky

viac otázok