Náklady na Bali

Je Bali lacné?

Hľadáte lacnú dovolenku v exotike? Možno, že Bali bude práve Vaša destinácia. Ostrov Bali ponúka toľko možností ubytovania aj služieb, že si na svoje príde náročný turista aj cestovateľ, ktorý potrebuje udržať náklady na uzde. Záleži len na Vás, aký štandard si zvolíte a čo je pre Vás prioritou. Obe skupiny si tu prídu na svoje, môžete zažiť mimoriadne luxusnú dovolenku v krásnom hoteli s reštauráciou michelinského typu alebo skromnejšiu dovolenku plnú aktívnych zážitkov na vlastnú päsť.

 • Ubytovanie - ceny sú veľmi rôzne, nepočítajte však, že za 10 Eur na noc dostanete kvalitné ubytovanie.
 • Jedlo - stravujte sa ako domáci od 1,5 Eur za smaženú ryžu, turista dostane lepšie jedlo za približne 3 Eur.
Náklady na Bali
Náklady na Bali

Ubytovanie hotely

Ceny hotelov sa veľmi výrazne líšia podľa lokality. – Nepočítajte, že kvalitný hotel (min. 3,5 hviezdičky) na pláži na juhu stojí menej než 45 Eur na noc. Pokiaľ ste ochotný zaplatiť za ubytovanie vyššie čiastky, môžete si na ostrove vyberať z naozaj krásneho a originálneho ubytovania s vysokým komfortom.
Ak ste nenáročný, – nájdete aj výrazne lacnejšie ubytovanie. Lacné a čisté ubytovanie neďaleko pláže je možné zaistiť od 23 Eur, v centre ostrova aj za nižšiu čiastku. V takom prípade ale nepočítajte, že v hoteli bude teplá voda, klimatizácia alebo bazén. Môžete využiť aj služby airbnb, ponúk je na ostrove veľa.
CK GO2 ponúka len – kvalitnejšie a preverené ubytovanie 3,5* v zajímavých lokalitách. Fungujeme na veľmi podobnom princípe ako ostatné rezervačné stránky. Hotely nám ponúkajú cenovo výhodnejšie ponuky než koncovým klientom. Naša cena teda nemôže byť vyššia ako napríklad na rezervačných portáloch ako booking a podobné.
Biele piesočnaté pláže na Bali – nájdete len na poloostrove Bukit. Hotely umiestnené v blízkosti pláže nájdete v oblasti Nusa Dua. Pláže okolo Kuty, Legian a Semyniak sú tiež s bielym pieskom, ale občas veľmi preľudnené a hlučné.

NÁŠ TIP

Rezervujte si ubytovanie dlho vopred. Kvalitné a cenovo výhodné ubytovanie v hoteloch je možné len s dostatočným predstihom.

Náklady na Bali

Ubytovanie pri pláži

Pláž Nusa Dua – luxusnejšie hotely, ktoré väčšinou majú čisté pláže a ležadlá so slnečníkmi pre svojich hostí.
Kuta, Legian – dlhá pláž, kde nájdete množstvo pouličných stánkov, barov a reštaurácií pre turistov. Tiež tu nájdete celú radu hotelov. V Kute je sústredený nočný život na Bali.
Semyniak – podobne ako na Kute, ale nie je tu až tak rušno.
Canggu – skôr menšie hotely, prípadne súkromné vily. Z tejto štvrte sa stalo centrum medzinárodnej mládeže zo všetkých kútov sveta. Je tu veľa kaviarni, barov a miestnych reštaurácií, v ktorých si môžete pochutnať na balijskej kuchyni.
Sever Bali – menšie hotely, pláže s čiernym pieskom a pomerne kľudná lokalita oproti južnému pobrežiu.

Náklady na Bali

Ceny jedla

Ak sa budete stravovať ako domáci, ochutnáte veľmi dobré jedlá a tiež ušetríte veľa peňazí. Ak máte radi kvalitné reštaurácie, jedlá sú drahšie ako na Slovensku. Na Bali je veľa turistov z Austrálie, Japonska, Nemecka a Francúzska. Tí sú zvyknutí a ochotní za dobré jedlo zaplatiť.

 • stravujte sa ako miestny, porcia smaženej ryže nasi goreng Vás výde na cca. 1,5 Eur
 • štandardné reštaurácie s chutnými jedlami sa pohybujú okolo 4 Eur
 • luxusné reštaurácie sú cenovo podobné ako inde na svete, kuchyňa je väčšinou veľmi chutná
Náklady na Bali

Ceny nápojov

Nealkoholické nápoje sú na Bali cenovo veľmi dostupné, od čistej balenej vody až po svelé čerstvé džúsy. Alkohol je na Bali drahší. Viac v kapitole Jedlo a pitie.

 • vodu nakupujte v samoobsluhách
 • pivo v reštauráciach je 2x drahšie než v samoobsluhách
 • kvalitné miešané drinky stoja okolo 7 Eur. Koktejly z miestnych liehovín nedoporučujeme.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Ako cestovať po Bali?

Na Bali môžete mať buď vlastné auto, motorku alebo auto s vodičom. Ceny sú rôzne, záleži, či hľadáte komfort a bezpečie, alebo ste dobrodružné povahy a trúfnete si šoférovať sami. Na dlhšie cesty rozhodne doporučujeme prenajať si auto s vodičom. Ak chcete cestou aj niečo vidieť, kontaktujte overenú cestovnú kanceláriu alebo šoféra-sprievodcu s referenciami od európskych alebo austrálskych klientov. Sprievodcovia pre ázijsky trh majú odlišné zvyklosti a priority pri cestách.

 • prenájom motorky okolo 5 Eur/deň, buďte však veľmi opatrný, jazda je celkom nebezpečná.
 • prenájom auta začína od 15 Eur/deň, budete väčšinu času v zápche, alebo stratený.
 • auto s vodičom - záleží, či hľadáte prenájom vozidlo na celý deň alebo len na jeho časť, kam idete a na koho narazíte. Doporučujeme taxi Bluebird.
 • Uber je populárny len v niektorých oblastiach, niekde je striktne zakázaný. Buďte obozretný a nevystavujte sa problémom.

Zjednávanie na Bali

Zjednávať môžete v stánkoch a v obchodoch so suvenírmi a za dopravu. V reštaurácií alebo v kamenných obchodoch Vám zjednávanie pravdepodobne neprejde.

 • zjednávajte v stánkoch, cena môže klesnúť aj o dvojnásobok
 • cena za dopravu je častokrát mnohonásobne premrštená
 • cena v obchodoch s potravinami je nemenná
 • na trhu môžete cenu potravin zjednávať, väčšinou je však rovnaká, ako pre miestnych

NÁŠ TIP

Na Bali platí pravidlo, že prvý zákaznik nesmie odísť bez toho aby nakúpil. Môžete zjednávať a obchodníci často idú na tak nízku cenu, až budete sami prekvapený. Ak by Vás nechali odísť naprázdno, tak by im to mohlo priniestť veľkú smolu a Balijci na to veria. Pozor! Rozhodne to nezneužívajte a zjednávajte len vtedy, keď naozaj chcete nakúpiť.

 

často kladené otázky

 

Patrí Bali stále medzi lacné destinácie?

Kvalitné jedlo a služby stoja na Bali rovnako alebo o trošku viac než na Slovensku. Ak Vám stačí miestne jedlo Nasi goreng, nehľadáte párty každý večer, cestujete na motorke a bývate u miestnych v homestay, potom je Bali lacné. Pokiaľ si chcete na Bali dopriať, ceny sú podobné ako u nás.

 

Aký máme mať rozpočet na jedlo?

Raňajky máte väčšinou v cene ubytovania. Slušná kaviareň ponúka ranné menu za cca. 3 Eur na osobu. Obed zoženiete do 4 Eur na osobu, večera tak isto. Alkohol je drahší než na Slovensku. V niektorých reštauráciach platíte extra príplatok za servis, daň atď. Jedná sa o príplatok 10-21%.

 

Našli sme veľmi lacné ubytovanie priamo na pláži?

Ubytovanie na pláži stojí x-násobne viac, než štandardné ubytovanie. Asi v tom bude nejaký háčik. Nedoporučujeme celú dobu dovolenky zostávať na jednom mieste a využívať "výhodné ponuky". Pri výletoch strávite väčšinu času v dopravnej zápche. Zistite si kvalitu pláže a okolia, kde ste ubytovaný.

viac otázok