Nakupovanie na Bali

Pre každého niečo

Bali je ideálnym miestom, kde môžete nakúpiť rôzne oblečenie, šperky alebo originálne dekorácie do svojho bytu - od drevených sošiek až po textilné dekorácie alebo dokonca nábytok. Po celé generácie miestny zdobili a skrášlovali chrámy rôznymi ozdobami a tak sa veľmi rozvinuli rôzne remeselné odvetvia. Až začiatkom 20. storočia s príchodom turizmu začali miestny vyrábať vo väčšom a predávať cudzincom.

  • Nákupy letného oblečenia, doplnkov a šperkov
  • Bytové dekorácie, nábytok a ďalšie vybavenie bytu
Nakupovani Na Bali

Zjednávanie

Je to tradícia a väčšinou si predajci najskôr povedia aj trikrát viac než nakoniec za tovar zaplatíte. Pripravte sa, že počas nakupovania v Indonézii budete musieť zjednávať. Je to miestny folklór.
Platí, že prvný klient dňa by nemal z obchodu odísť, bez toho aby niečo kúpil, inak to prináša predajcom smolu (a to platí obzvlášť na Bali). V supermarketoch a obchodoch svetových značiek sa ceny nezjednávajú.

NÁŠ TIP

Najlepšie nákupy suvenírov a umeleckých predmetov nájdete v Ubude a v jeho okolí.

Nakupovani Na Bali

Oblečenie

Pokiaľ si chcete obnovit šatník a nie ste zrovna surfer, tak pre Vás bude možno Bali trochu sklamaním. V opačnom prípade sa vydajte na Bypass okolo Kuty, kde je hneď niekoľko outletov - RipCurl, Quicksilver, Roxy, Billabong atd. Ostatné obchody sú síce o niečo lacnejšie než u nás, ale nečakajte veľké zľavy.
Kvalitný a zaujímavý tovar na denné nosenie aj slávnostnejšie chvíle nájdete v štvrti Semyniak alebo v Ubude na uliciach Jl Hanuman alebo Jl Raja Ubud. Ubud je skvelý predovšetkým na šperky.

Nakupovani Na Bali

Remeselné výrobky

Balijci sú veľmi zruční a dokážu z akéhokoľvek kusu dreva vyrezať neuveriteľné veci. Od obrovských jedálenských stolov cez niekoľkometrové sochy až po drevené príbory a nádoby. Platí, čím kvalitnejšie drevo, tým vyššia je cena. Rozhodne sa oplatí mať so sebou miestneho, ktorý Vám pomôže v zjednávani. Kvalitné obrazy kúpite tiež v Ubude.

  • Ubud a okolie - kvalitné nábytkové doplnky a nábytok
  • Mas - šperky zo striebra
  • Kerobokan - moderný nábytok a doplnky

NÁŠ TIP

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

NÁŠ TIP

Nechajte manžela či priateľa na pláži a vyrazte na nákupy aspoň na pol dňa.

Supermarkety

Na niektorých ostrovoch nájdete aj supermarkety európskeho typu, kde sú potraviny o niečo drahšie ako inde, ale zoženiete tam takmer všetko. Mliečne výrobky a mäso sú v Indonézii pomerne drahé, čo je dané hlavne tým, že to nie sú miestne produkty a všetko sa musí dovážať.

 

často kladené otázky

viac otázok