Svadba na Bali

Svadba a svadobná cesta na Bali

scenérie

náboženstvo

Túžite po exotickom a originálnom zážitku v deň D Vášho života? Ostrov bohov Bali ponúka celú paletu romantických miest ako stvorených na výnimočný svadobný obrad. Bali je v rebríčku obľúbenosti svadobných destinácií na druhom mieste, hneď po Las Vegas. Miesto Elvisa v kostýme Vás však na Bali čaká neobyčajný zážitok prevoňaný miestnou kvetinkou Chempaka. Váš obrad sa ponesie v duchu tradičných tancov. Domáci obyvatelia Vás privítajú vo svojich nádherných farebných kostýmoch a ak sa rozhliadnete okolo seba, uvidíte belostné pláže, azúrovú hladinu a prekrásne ryžové políčka.

Svadby Na Bali

Svadba na Bali

Príprava oficiálnej svadby na Bali zaberie niekoľko mesiacov. CK Go2 má s celým procesom prípravy dlhodobé skúsenosti. Radi Vám odborne poradíme.

MATRIKA - najskôr je nutné zájsť na matriku v mieste trvalého bydliska a nechať si vystaviť:

 • rodný list alebo kópiu rodného listu
 • potvrdenie právnej spôsobilosti
 • overené fotokópie cestovného pasu (len stránka s fotografiou)
 • Na matrike vyžiadajte zápis o uzavretí sobáša v zahraničí do zvláštnej matriky

  KRAJSKÝ ÚRAD - rodný list a potvrdenie právnej spôsobilosti je potrebné nechať overiť na príslušnom krajskom úrade.
  LEGALIZÁCIA - ďalej je potrebné získať overenie na rodný list, potvrdenie právnej spôsobilosti a potvrdenie náboženskej spôsobilosti na Legalizačnom odbore MVSR.
  PREKLAD DO INDONÉŠTINY - tieto dokumenty je nutné preložit do indonéštiny. Preklad musí byť písaný na počítači alebo písacom stroji, nie rukou.
  SUPERLEGALIZÁCIA - všetky dokumenty spolu s overenou fotokópiou cestovného pasu potom prineste na vízové oddelenie Indonézskej ambasády v Bratislave, kde ich necháte superlegalizovať.

  • Potrebné dokumenty:
  • potvrdenie o právnej spôsobilosti k uzavretiu manželstva
  • rodný list alebo overená kópia rodného listu
  • platný cestovný pas
  • náboženské potvrdenie
  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Svadba na Bali - prípravy

  Bali ponúka hneď niekoľko rôznych typov svadieb. Záleží na Vás, či chcete mať svadbu v opustenom chráme uprostred džungle, v ryžových políčkach alebo priamo na pláži pod šírim nebom? Oblečiete sa pri tom do tradičného balijského kostýmu, vstúpite do manželského zväzku po európsky alebo len tak v žabkách a havajskej košeli?
  Na Bali si môžete priať svadbu s najrôznejšími typmi obradu. Môže sa jednať o protestantský svadobný obrad, katolický svadobný obrad alebo jednoducho svetský obrad, ako slávnostný záväzok. Usporiadať svadobný obrad na Bali dnes už nie je nič ťažké. Trochu behania po úradoch a hlavne si nájsť na Bali toho správneho človeka, ktorý Vám pomôže s formalitami.
  Cestovná kancelária Go2 sa dlhodobo špecializuje na organizovanie svadieb a svadobných obradov. V prípade Vášho záujmu nás kontaktujte. Sme schopní zorganizovať nasledujúce požiadavky:

   • svadba na pláži, v pralesnom hoteli, v tropickej záhrade
   • organizácia svadobného obradu
   • výzdoba, fotograf, líčenie, kaderník, požičanie šiat
   • organizácia svadobnej hostiny
  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Svadobná cesta

  Na Bali každoročne cestujú tisíce novomanželov na medové týždne. Niektoré miesta na Bali sú k tomu naozaj ako stvorené. Zvoľte si pobyt z niekoľkých, nami doporučených miest. CK Go2 sa dlhodobo špecializuje na prípravu svadieb a svadobných ciest. Ponuku svadobných ciest si môžete prehliadnuť tu.

  • ostrovčeky Gili - populárne miesto na medové týždne, piesočnaté pláže, kľud a bungalovy na pláži
  • Nusa Dua - väčšie luxusné rezorty priamo na pláži
  • Ubud a okolie - butikové hotely v pralese s výhľadmi do džungle a do ryžových políčok
  • Pemuteran - luxusný hotel The Menjagan v prírodnom parku na severozápade Bali na privátnej pláži
  • Uluwatu - butikový hotel na útese s výhľadomm na oceán, piesočnatá pláž

  NÁŠ TIP

  Skombinujte svoj pobyt z následujúcich miest, luxusný hotel v oblasti Nusa Dua s retreatem v pralese a na záver odpočívajte v plážovych bungalovoch na ostrovčeku Gili Meno.

  Garant destinácie

  Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

  KONTAKTUJTE NÁS

  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Romantické lokality na medové týždne - ostrovčeky Gili

  Ak hľadáte skutočnú romantiku a nevadí Vám za ňou cestovať, určite by ste sa mali zaujímať práve o tri ostrovčeky Gili. Najkľudnejší z ostrovčekov je Gili Meno, párty si užijete na Gili Trawangan a kombináciou oboch je ostrov Gili Air. Pozor, doprava je zložitejšia predovšetkým na Gili Meno. Najlepšie obdobie, kedy sa na Gili ostrovy vydať, je marec-máj a potom september-november, kedy si užijete pláže len pre seba mimo turistickú sezónu.

  • na ostrovoch sa môžete nerušene opaľovať na plážach.
  • okolo ostrovčekov sú koralové útesy, šnorchlovanie a potápanie.

  NÁŠ TIP

  Pokiaľ túžite po dobrodružstve a exotike, Bali Vám ponúkne neskutočné možnosti, ako prežiť Váš deň D. Stačí len snívať. V jednom z posledných rajov na Zemi totiž nie je nič nemožné. Ani Vaše najtajnejšie sny.

  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Pravá indonézska svadba

  Pozvánku na svadbu musí na ostrove Bali dostať celá rodina. Bez výnimky. A že miestne rodiny nie sú malé! Pokiaľ navyše žijú svadobčania v jednej z mnohých malých dediniek, je nutné pozvať aj susedov pre zachovanie dobrých vzťahov. Svadba je súčasťou jednej veľkej a dlhej ceremónie, ktorá trvá aj niekoľko dní. Je to veľký vizuálny zážitok.

   

  často kladené otázky

   

  Je príprava svadby na Bali zložitá?

  Relativne áno, pripravte sa na zdĺhavý úradnicky proces, pokiaľ chcete oficiálny svadobný obrad. Pri neoficiálnej svadbe je všetko jednoduchšie. CK Go2 má dlhodobé skúsenosti s organizovaním svadieb a celkom určite Vám dokážeme kvalifikovane pomôcť.

   

  Môžeme mať na Bali kresťanskú svadbu?

  Áno, na Bali je možné mať svadbu vo všetkých hlavných náboženstvách.

   

  Chceme mať obrad na pláži?

  To nie je problém. Obrad je možné zorganizovať na akejkoľvek pláži. Najkrajšie sú pláže na poloostrove Bukit.

   

  Majú novomanželia nejaké výhody na svadobnej ceste?

  Väčšina hotelov ponúka novomanželom rôzne výhody od masáže zdarma, výzdoby v izbe alebo dokonca lepšiu izbu.

   

  Kam sa máme vydať na svadobnú cestu?

  Odpočiňte si pár dní na juhu na pláži a vydajte sa do srdca ostrova do mestečka Ubud. Doporučujeme vybrať ubytovanie skôr na jeho okraji, než priamo v centre, v niektorom z butikových hotelov s výhľadom na ryžové políčka alebo do džungle. Doporučujeme zvážiť privátnu vilu s bazénom. Určite tiež stojí za to vyraziť k Jeleniemu ostrovu alebo na ostrovčeky Gili.

  viac otázok