Ubytovanie Bali

Ubytovanie na Bali a v Indonézii

Ako na Bali, tak aj v celej Indonézii nájdete celú škálu možností v rámci ubytovania. Ponuka sa líši kvalitou aj cenou. Všeobecne sa dá povedať, že ceny ubytovania na Bali sú priaznivé. Za dobrú cenu sa dá získať kvalitné ubytovanie pri pláži aj v centre ostrova (3-5 hviezdičiek). Pokiaľ ste nenároční a hladáte lacné ubytovanie nižšej kategórie, budete príjemne prekvapení. Nižší štandard môžete zohnať už od 8 Eur za noc. Nepočítajte však s teplou sprchou alebo veľkým komfortom. Je nutné brať do úvahy sezónu, lokalitu a bezpečnosť miesta.

  • kvalitné ubytovanie od 3 hviezdičiek a viac od 30 Eur/noc.
  • lacné ubytovanie so studenou vodou od 8 Eur/noc.
Ubytovanie Na Bali

Kde sa ubytovať na Bali

Kuta – párty miesto pre mladých, pláž je verejná.
Legian – párty miesto pre mladšie ročníky, lepšia kvalita podnikov.
Semyniak – butikové ubytovanie, rušná štvrť, luxusné obchody, pekná pláž.
Canggu – miesto pre hipsterov, moderná a trendy oblasť, čierny piesok.
Pecatu – kľudný poloostrov, horšie prístupne, ale krásné pláže, horšia infraštruktúra.
Benoa – kvalitné a drahšie ubytovanie, piesočnaté pláže, ale niektoré z pláží nie sú moc udržiavané.
Nusa Dua – luxusné hotely, krásne biele pláže.
Sanur – kvalitné ubytovanie, veľký rozdiel prílivu a odlivu, vhodné pre staršie ročníky.
Ubud – centrum ostrova, ubytovanie pri ryžových poliach.
Severné pobrežie – kľudné miesta - obzvlášť Amed, tmavý piesok, šnorchlovanie.
Pemuteran – svetlý piesok, vhodné na šnorchlovanie a potápanie, nie pre dlhú pobytovú dovolenku.

 

NÁŠ TIP

Nezostávajte na Bali len na jednom mieste. Pri dĺžke pobytu do dvoch týždňov bývajte aspoň v 3 oblastiach - juh, stred, sever. Každá je iná a každá ponúka niečo špecifické.

Ubytovani Na Bali

Miesta na Bali, kde sa radšej neubytovať

Candidasa – bývalé krásne kľudné letovisko, kde zmizla po zničení korálu pláž. V mori sa nevykúpete.
Lovina – severné Bali, čierny piesok. Nezaujímavé miesto, kam sa jazdí za delfínmi. Turistická pasca.
Tulamben, Kusu a okolie – severné Bali, pokiaľ nie ste potápači, nebude sa vám tu páčiť. Čierne alebo kamenisté pláže, nedoporučujeme na dlhú pobytovú dovolenku, len na pár dni.
Poppies, Kuta – ak máte viac ako 25 rokov, miestu sa zďaleka vyhnite, párty a alkohol

Kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie

Na Bali je možné bývať v kvalitnom ubytovaníuž od 3 hviezdičiek za cenu od 27 Eur za noc. Tiež odporúčame zvážiť ubytovanie vo veľmi kvalitných 4 alebo 5 hviezdičkových hoteloch. Cenovo sú dostupné a kvalita je často veľmi vysoká.

  • na juhu doporučujeme Semyniak/Legian, Pecatu a Nusa Dua na pobytovú dovolenku
  • na juhu doporučujeme Semyniak, Pecatu a Nusa Dua na pobytovú dovolenku
  • sever skúste Amed a Pemuteran na šnorchlovanie
  • nezabudnite na prales v Ubude

NÁŠ TIP

Ak hľadáte ubytovanie za dobrú cenu, zabezpečte si hotel minimálne 3 až 4 mesiace pred Vašim pobytom. Lacnejšie a kvalitnejšie ubytovanie je veľmi rýchlo obsadené.

Ubytovani Na Bali

Aké ubytovanie ponúka CK Go2 Indonésie

CK Go2 Indonésie ponúka ubytovanie od kategórie 3 hviezdičiek a vyššie, ktoré je osvedčené a preverené. Neponúkame veľmi lacné ubytovanie z dôvodu, že nemôžeme zaručiť kvalitu a čistotu prostredia a okolia.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Ubytovani Na Bali

Lacné ubytovanie Bali

Ubytovanie v cenovej relácií okolo 8-12 Eur je možné nájsť po celom Bali a Indonézii. V prípade voľby lacného ubytovania nepočítajte s tím, že budete mať k dispozícií teplú vodu, že posteľ bude nová a nepreležaná a nevsádzajte ani na čistotu a bezpečie. Aj tak je možné, pri troške šťastia, nájsť mnoho miest, ktoré sú lacné a aj tak dostačujúce. Obzvlášť ak hľadáte miesto na jednu noc, chcete surfovať, máte obmedzený rozpočet ale ste proste nenároční. Ďalšou možnosťou je využiť airbnb, ktoré je na Bali stále viac rozšírené a ponúka radu možností, keď nevyžadujete hotelový servis a lokáciu pri mori.

Turistické pasce

Buďte ostražití pri rezervovaní podozrivo lacného ubytovania, neplaťte vopred. V prípade, že nie ste potápači, šnorchlisti a hladáte pobytovú dovolenku na pláži na jednom mieste, dôrazne nedoporučujeme stráviť celú dobu na Severnom pobreží v Tulambene alebo Kubu.
Ak ste mladší a aktivní, Sanur nenavštevujte, miesto je až príliš kľudné.
Vynechajte Lovinu alebo pobyt v Candidasa. Pokiaľ Vám niekto bude tvrdiť, že sú tu krásne pláže, lokalitu nepozná, alebo mu nezáleží na tom, kde svoju dovolenku stráviť.

 

často kladené otázky

 

Kde nájsť lacné ubytovanie na Bali?

Pokiaľ nie ste nároční, na Bali nájdete ubytovanie aj za 8-10 Eur za noc. NEČAKAJTE však luxus, teplú vodu, výhľad na oceán alebo krásne okolie. Cena za slušné ubytovanie na Bali sa s rozvojom turizmu zvýšila.

 

Lacné ubytovanie na pláži?

Také ubytovanie sa na Bali hľadá veľmi tažko. Je možné sa ubytovať v homestay na poloostrove Bukit pri pláži, kvalita je však nízka. Slušné ubytovanie na pláži začína na cca 40 Eur/noc/izba.

 

Airbnb?

Na Bali je veľký výber vil a izieb na airbnb. Jedná sa o dobrú voľbu, buďte obozretní s lokalitou. Ponuka vysoko prevyšuje dopyt a nízka cena častokrát znamená veľkú vzdialenosť od mora alebo iný problém. Cennosti si vždy dávajte do trezoru.

viac otázok