Bukit a Uluwatu

Skalné útesy, surf a úchvatné západy slnka

turistika

scenérie

pamiatky

náboženstvo

Legendárny poloostov na juhu Bali - Bukit s ikonickými útesmi Uluwatu by nemali chýbať v itinerári Vašej dovolenky. Na poloostrove nájdete krásne pláže s bielym pieskom a turizmom doposiaľ nezasiahnuté miesta. Pozor pri kúpaní v niektorých miestach sú naozaj veľké vlny a prúdy.

Bukit A Uluwati

Legendárne Uluwatu

Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvätný) je na Bali jeden z najposvätnejších chrámov a je strážcom celej juhozápadnej strany ostrova. Postavený priamo na skale vo výške 70 m nad oceánom je jedným z najnezabudnuteľnejších miest na Bali.
Bol vybudovaný v 11. storočí a dnes je zasvätený duchom oceánu a morí, a preto sa tu každoročne počas sviatku Galungan schádzajú celé rodiny, aby im vyjadrili svoju úctu. V celom areáli chrámu pobývajú opičky, ktoré sú tu doma a podľa toho sa tiež chovajú. V prípade, že Vám títo malí kamaráti niečo vezmú, tak Vám na pomoc prídu miestny. Tí sa za všimné pokúsia opičku podplatiť ovocím a získať Vaše veci späť.

NÁŠ TIP

Z jeho terás je možné pozorovať divoký príboj Indického oceánu. Každý večer sem prichádzajú ľudia, aby tu pozorovali jeden z najkrajších západov slnka na Bali. Zájdite si na romantickú prechádzku pri západe slnka do chrámu Uluwatu a potom na balijské tanečné predstavenie „Kecak Dance” priamo v posvätnom areáli.

Najslávnejšia surferská pláž na Bali

Uluwatu je medzi surfermi vyhlásenou plážou. Milovníci tohoto športu radia perfektné vlny Uluwatu medzi jedny z najlepších na celom svete. Nad útesom sú bary a kaviarničky, odkiaľ môžete profíkov vo vode sledovať, alebo prejsť cez jaskyňu a pozorovať ich priamo z pláže. Okolo Uluwatu je množstvo ďalších pláži. Opýtajte sa nás na najlepší itinerár cesty a poradíme Vám, kam zájsť a čo ešte v okolí vidieť.

Nusa Dua - biele pláže

Oblasť Nusa Dua sa nachádza na poloostrove Bukit a ponúka jedny z najluxusnejších rezortov na Bali. V pôvodne prezidentskom areáli nájdete všetko, od dobrých reštaurácii, krásnych piesočnatých pláži a spa centier, až po najmodernejšie golfové ihrisko na ostrove. Vstup do rezortov je povolený aj cudzým osobám, len pri vstupnej bráne čakajte menšiu kontrolu.
V Nusa Dua nájdete hneď niekoľko pláži – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger. Väčšina z nich je dobre udržovaná. Nusa Dua je tiež vhodná pre rodiny s deťmi kvôli pozvolnému a piesočnatému vstupu do oceánu na niektorých plážach.

Jimbaran, rybie pochúťky

Jimbaran. V severnej časti zátoky blízko letiska sa nachádza rybársky trh Kedonganan, kde miestny rybári predávajú svoje úlovky. Ochutnať ich môžete v jednej z mnohých reštaurácií, kde Vám ryby ugrilujú.

Ostatné miesta na Bukite

Na poloostrove nájdete ďalšie pláže, ktoré určite stoja za návštevu. Vybrali sme len niekoľko možností

  • Balangan - pláž na surfovanie aj kúpanie
  • Jimbaran pláž - vhodné na kúpanie
  • Dreamland - zastavaná pláž
  • Padang Padang - plážička vhodná na kúpanie
  • Pandawa - pláž na kúpánie aj surfing

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

 

často kladené otázky

 

Je kúpanie na Uluwatu bezpečné?

Pokiaľ sú na Uluwatu malé vlny a odliv, kúpanie je bezpečné. Počas prílivu sa na skrytú pláž nedostanete.

 

Môžem na Uluwatu bývať?

Priamo pri Uluwatu nájdete hostely a hotely v rôznych cenových kategóriach. Nie sú však na pláži, ale na útese.

 

Ktorú pláž doporučujete na kúpanie?

Padang Padang je vhodná na kúpanie. Ďalej doporučujeme pláže Nusa Dua pri hoteloch. Ak hľadáte opustenú panenskú pláž, vydajte sa na Nyang-Nyang. Budete musieť zostúpiť pozdĺž útesu približne 30 min. Zato budete na pláži pravdepodobne sami.

 

Môžem sa na Uluwatu učiť surfovať?

Uluwatu je pre veľmi pokročilých surferov a tým pádom nevhodné na učenie. Najbližšia pláž vhodná na učenie je Little Padang oproti mostu. Pokiaľ so surfingom začínate, doporučujeme začať s inštruktorom.

viac otázok