Očkovanie na Bali

Očkovanie na Bali

Očkovanie na Bali nie je povinné. Niektorí cestovatelia sa pre svoj väčší komfort počas dovolenky v Indonézii nechávajú očkovať proti brušnému týfusu, žltačke typu A a niekedy aj proti besnote. Záleži len na Vás, či pred odjazdom navštívite očkovacie centrum, ale do Indonézie sa dostanete aj bez vakcín.

  • špeciálne očkovanie na cestu na Bali nie je potrebné.
  • maximálne zvážte žltačku typu A, prípadne očkovanie proti besnote.
Očkovanie na Bali

Očkovanie Bali, plán

Pokiaľ sa rozhodnete pre očkovanie pred dovolenkou na Bali, tak by ste mali navštíviť niektoré z očkovacích centier, kde Vám vytvoria očkovací plán. Všeobecne platí, že brušný týfus sa očkuje najneskôr dva týžde pred odjazdom a žltačka typu A a B sa očkuje v troch dávkach. Pred dovolenkou je nutné podstúpiť prvé dve. Tretia vakcína je spravidla aplikovaná pol roka po prvej a zaistí Vám imunitu na ďalších 10 rokov.

NÁŠ TIP

Najviac komárov je pri západe slnka a večer. V tomto čase doporučujeme mať košelu s dlhým rukávom a nastriekať sa miestnym repelentom, ktorý kúpite v obchode za pár drobných.

Očkování na Bali

Žltačka typu A

Na turistických miestach na Bali máte len malú šancu, že sa nakazíte žltačkou typu A, ktorá sa väčšinou prenáša skazeným jedlom alebo vodou. Hotely a reštaurácie na ostrove majú dobrú úroveň a balenú vodu zoženiete v každom obchode či reštaurácii.

Horúčka dengue

V turistických oblastiach sa skoro nevyskytuje. V prípade, že budete používať účinnú ochranu proti komárom (viď Ochrana proti komárom), tak Vám nič nehrozí.

Očkování na Bali

Brušný týfus

Pokiaľ budete piť balenú vodu, tak je pravdepodobnosť nákazy veľmi malá.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Očkování na Bali

Ochrana proti komárom

Sprej proti komárom si môžete kúpiť v každom miestnom obchode a všeobecne platí, že lokálne produkty proti hmyzu a komárom sú omnoho účinejšie než dovezené. Malária sa na Bali skoro vôbec nevyskytuje a jedná sa skôr o ojedinelé prípady.

  • pri stmievaní si oblečte tričko s dlhým rukávom
  • kúpte si miestny sprej proti komárom v prípade potreby
Očkování na Bali

Bali a zvieratá

Na niektorých miestach sa môže vyskytovať besnota, ale v turistických oblastiach je výskyt besnoty malý. Mimo tieto oblasti môže byť besnota prenášaná opicami, túlavými psami a mačkami. Zohnať očkovanie proti besnote, aplikovateľné následne po pohryzení, by mohlo byť na Bali obtiažne a preto sa radšej tímto zvieratám vyhýbajte.

 

často kladené otázky

 

Je kohútiková voda na Bali pitná?

Nie, nie je. Doporučujeme piť len balenú vodu.

 

Ako je to s užitkovou vodu na Bali?

Voda z vodovodu je nezávadná, môžete sa ňou sprchovať, čistiť zuby, ale nie je pitná.

 

Čo mám robiť, keď ma pohryzie opica/pes alebo iné zviera?

Ihneď vyhľadať lékarsku pomoc v nemocniciach BIMC alebo Siloam, kde majú očkovacie protilátky proti besnote.

 

Mám si kúpiť repelent už na Slovensku?

Nie, miestne prípravky sú účinejšie, omnoho lacnejšie a navyše pekne voňajú.

viac otázok