10x naj miest na nakupovanie

Nakupovanie na Bali

1/

Ubud skvelé mieto na kvalitné oblečenie (predovšetkým ulice Hanuman a Monkey forrest), originálne remeselné výrobky z dreva, maľby a strieborné šperky. Miestny umelci a remeselníci vyrábajú tiež zaujímavé doplnky do domácnosti. Nezabudnite aj na blízke okolie Ubudu.

2/

Sunset road mekka hladačov outletových obchodov svetových značiek od Quicksilver, Billabong, Rusty, Hurley, Roxy a im podobné. Skúste oblasť okolo Galeria Mall smerom k letisku. Za križovatkou smerom do Semyniak sa nachádza tiež veľký obchod Rip Curl.

3/

Semyniak oblasť s luxusnými butikmi s najnovšou módou, šperkami a módnymi doplnkami. Veľa modných návrhárov z celej Indonézie a Austrálie tu má svoje obchodíky a zastúpenie. Vyberiete si tu originálne oblečenie za odpovedajúce ceny.

4/

Kuta a Legian, žijúce štvrte so zábavou, hlavne pre mladých. Množstvo stánkov na trhoch so všetkým čo Vás napadne. Definitívne miesto, kde môžete uplatniť svoje "zjednávacie schopnosti". Medzitým nájdete aj kvalitný tovar a služby v kamenných obchodoch za vyššiu cenu.

5/

Remeslné výrobky a šperky nájdete predovšetkým v centre ostrova v oblasti okolo mestečka Ubud. Šperkárstvom je preslávená dedinkana "Celuk". Výrobky z dreva nájdete v oblasti smerom z Ubudu na Kintamani pred mestečkom Tegalalan alebo v mestečku Mas.

6/

Surfboard  si najlepšie nakúpite v niektorom z obchodov na Sunset Road, buď použitý alebo nový. Obchody so surfmi sú všade na juhu.  Niektorí výrobcovia sú na plážach Canggu, prípadne na Bukit. Môžete si vybrať miestne značky alebo slávne svetové značky všetkých výrobcov. Ceny sú veľmi priaznivé.

7/

Nákup nábytku a bytových doplnkov doporučujeme opäť v centre ostrova. V Ubude a blízkom okolí nájdete množstvo zaujímavých miest. Nábytok zo starých lodí a dekorácie do bytu sa tiež dajú kúpiť v časti Kerobokan, neďaleko pláži na juhu.

8/

Tradičné suveníry a suveníry z Číny nájdete VŠADE. Populárne sú predovšetkým obchody na Sunset Road. Sú označené vývesným štítom Oleh Oleh. Ďalším miestom sú tržnice všade na Bali. Tradičné môžu byť napríklad sarongy alebo rôzne sošky. Nezabunite zjednávať.

9/

Prírodná kozmetika a výrobky na starostlivosť o pleť sú na Bali veľmi populárne. Luxusnejší tovar nájdete v Semyniak, Legian prípadne Canggu. Celkom určite sa oplatí navštíviť Ubud a okolie, kde je niekoľko manufaktúr na prírodné kozmetické výrobky.

10/

Trhy na Bali pre turistov sú predovšetkým v Kute a Legiane alebo Tanah Lot. Trhovníci Vás budú sledovať aj v niektorých turisticky populárnych oblastiach ako Kintamani a Besakih (celkom nepríjemne doterní). Navštívte lokálny market so zeleninou, rybami (Jimbaran).