Svadba na Bali a svadobné cesty

Svadba a svadobná cesta na Bali

scenérie

náboženstvo

Túžite po exotickom a originálnom zážitku v deň D Vášho života? Ostrov bohov Bali ponúka celú paletu romantických miest, ako stvorených pre výnimočný svadobný obrad. Bali je v rebríčku obľúbenosti svadobných destinácií na druhom mieste hneď po Las Vegas. Namiesto Elvisa v prevleku Vás však na Bali čaká neobyčajný zážitok prevoňaný miestnou kvetinou Chempaka. Váš obrad sa ponesie v duchu tradičných tancov. Miestny obyvatelia Vás privítajú vo svojich nádherných farebných kostýmoch a keď sa obzriete okolo seba, uvidíte belostné pláže, azúrovú hladinu a prekrásne ryžové políčka.

Svadba-na-Bali-a-svadobné-cesty

Svadba na Bali

Príprava oficiálnej svadby na Bali zabierie niekoľko mesiacov. CK Go2 má s celým procesom prípravy dlhodobé skúsenosti. Radi Vám odborne poradíme.

MATRIKA - najprv je nutné zájst na matriku v mieste trvalého bydliska a nechať si vystaviť:

 • rodný list alebo kópiu rodného listu
 • potvrdenie o právnej spôsobilosti
 • overenie fotokópie cestovného pasu (len stránka s fotografiou)
 • Na matrike vyžiadajte zápis o uzavretí manželstva v zahraničí do zvláštnej matriky.

  KRAJSKÝ ÚRAD - Rodný list a potvrdenie o právnej spôsobilosti je potrebné nechať overiť na príslušnom krajskom úrade.
  LEGALIZÁCIA - Ďalej je potrebné získať overenie pre rodný list, potvrdenie právnej spôsobilosti a potvrdenie náboženskej spôsobilosti na Legalizačnom odbore MVSR.
  PREKLAD DO INDONÉŠTINY - Tieto dokumenty je nutné preložit do indonéštiny. Preklad musí býť písaný na počítači alebo na písacom stroji, nie rukou.
  SUPERLEGALIZÁCIA - Všetky dokumenty spolu s overenou fotokópiou cestovného pasu potom prineste na vízové oddelenie Indonézskej ambasády, kde ich necháte superlegalizovať.

  • Potrebné dokumenty:
  • potvrdenie o právnej spôsobilosti k uzavretiu manželstva
  • rodný list alebo overená kópia rodného listu
  • platný cestovný pas
  • náboženské potvrdenie
  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Svadba na Bali - prípravy

  Bali ponúka hneď niekoľko rôznych typov svadieb. Záleží na Vás, či chcete mať svadbu v opustenom chráme uprostred džungle, v ryžových políčkach alebo priamo na pláži pod šírym nebom? Oblečiete sa pri tom do tradičného balijského kostýmu, vstúpite do manželského zväzku po európsky alebo len tak v žabkách a v havajskej košeli?
  Na Bali si môžete priať svadbu s najrôznejšími typmi obradu. Môže sa jednať o protestantský svadobný obrad, katolický svadobný obrad alebo jednoducho svetský obrad, čoby slávnostný záväzok. Usporiadať svadobný obrad na Bali dnes už nie je nič ťažké. Trochu behania po úradoch a hlavne si nájsť na Bali toho správneho človeka, ktorý Vám s formalitami pomôže.
  Cestovná kancelária Go2 sa dlhodobo špecializuje na organizovanie svadieb a svadobných obradov. V prípade Vášho záujmu nás kontaktujte. Sme schopní zorganizovať následujúce požiadavky:

   • svadba na pláži, v pralesnom hoteli, v tropickej záhrade
   • organizácia svadobného obradu
   • výzdoba, fotograf, líčenie, kaderník, požičanie šiat
   • organizácia svadobnej hostiny
  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Svadobná cesta

  Na Bali každoročne vyrážajú tisíce novomanželov na medové týždne. Niektoré miesta na Bali sú k tomu naozaj ako stvorené. Zvoľte si pobyt z niekoľkých nami doporučných miest. CK Go2 sa dlhodobo špecializuje na prípravu svadieb a svadobných ciest. Ponuku svadobných ciest si môžete prehliaduť tu.

  • ostrovy Gili - populárne miesto na medové týždne, piesočnaté pláže, kľud a bungalovy na pláži
  • Nusa Dua - väčšie luxusné rezorty priamo na pláži
  • Ubud a okolie - butikové hotely v pralese s výhľadom do džungle a do ryžových políčok
  • Pemuteran - luxusný hotel the Menjagan v prírodnom parku na severozápade Bali na privátnej pláži
  • Uluwatu - butikový hotel na útese s výhľadom na oceán, piesočnatá pláž

  NÁŠ TIP

  Skombinujte svoj pobyt z nasledujúcich miest, luxusný hotel v oblasti Nusa Dua s retreatom v pralese a na záver odpočívajte v plážových bungalovoch na ostrove Gili Meno.

  Garant destinácie

  Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

  KONTAKTUJTE NÁS

  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Romantické lokality na medové týždne - Ostrovy Gili

  Ak hľadáte skutočnú romantiku a nevadí Vám za ňou cestovať, určite by ste sa mali zaujímať práve o tri ostrovčeky Gili. Najkľudnejší z ostrovov je Gili Meno, párty si užijete na Gili Trawangan a kombinácia oboch je ostrov Gili Air. Pozor, doprava je zložitejšia predovšetkým na Gili Meno. Najlepšie obdobie, kedy sa na Gili ostrovy vydať, je marec - máj a potom september-október, kedy si užijete pláže len pre seba mimo turistickú sezónu.

  • na ostrovoch sa môžete nerušene opaľovať na plážach.
  • okolo ostrovčekov sú korálové útesy, šnorchlovanie a potápanie.

  NÁŠ TIP

  Pokiaľ túžite po dobrodružstve a exotike, Bali Vám ponúka neskutočné možnosti, ako prežiť Váš deň D. Stačí len začať snívať a plánovať. Na jednom z posledných rajov na Zemi totiž nie je nič nemožné. Ani Vaše najtajnešie sny.

  Svatba-na-Bali-a-svatební-cesty

  Pravá indonézská svadba

  Pozvánku na svadbu musí na ostrove Bali dostať celá rodina. Bez výnimky. A že miestne rodiny nie sú malé. Pokiaľ navyše žijú svadobčania v jednej z mnohých malých dedín, je nutné pozvať aj susedov na zachovanie dobrých vzťahov. Svadba je súčasťou jednej veľkej a dlhej ceremónie, ktorá trvá aj niekoľko dní. Je to veľký vizuálny zážitok.

   

  často kladené otázky

   

  Je príprava svadby na Bali zložitá?

  Relatívne áno, pripravte sa na zdĺhavý úradnícky proces, pokiaľ chcete oficiálny svadobný obrad. Pri neoficiálnej svadbe je všetko jednoduchšie. CK Go2 má dlhodobé skúsenosti s organizovaním svadieb a celkom určite Vám dokážeme kvalifikovane pomôcť.

   

  Môžeme mať na Bali kresťanskú svadbu?

  Áno, na Bali je možné mať svadbu vo všetkých hlavných náboženstvách.

   

  Chceme mať obrad na pláži?

  To nie je problém. Obrad je možné zorganizovať na akejkoľvek pláži. Najkrajšie sú pláže na poloostrove Bukit.

   

  Majú novomanželia nejaké výhody na svadobnej ceste?

  Väčšina hotelov ponúka novomanželom rôzne výhody od masáže zdarma, výzdoby v izbe alebo dokonca pobyt v izbe vyššej kategórie.

   

  Kam sa máme vydať na svadobnú cestu?

  Odpočiňte si pár dní na juhu na pláži a vydajte sa do srdca ostrova do mestečka Ubud. Doporučujeme vybrať ubytovanie skôr na jeho okraji, než priamo v centre, v niektorom z butikových hotelov s výhľadom na ryžové políčka alebo do džungle. Doporučujeme zvážiť privátnu vilu s bazénom. Určite tiež stojí za to vyraziť na Jelení ostrov alebo na ostrovy Gili.

  viac otázok