Vízum Bali

Vízum Bali a Indonézia

Vízum do Indonézie - existujú dva typy víz, podľa dĺžky plánovaného pobytu. Od 10. 6. 2015 sú pre občanov Českej a Slovenskej republiky zrušené vstupné víza pri pobyte v Indonézii do 30 dní, tieto víza nieje možné prodĺžiť. Okrem 30 dňového víza je tu aj druhá možnosť - vízum na 60 dní. Vízum na 60 dní je potrebné vybaviť vopred na Indonézskom veľvyslanectve v Bratislave.

 • Vízum na Bali a do Indonézie je zdarma pri pobyte do 30 dní.
 • Je potrebný pas platný min. 6 mesiacov po návrate z Bali, najmenej dve voľné stránky v pase, spiatočna letenka.
 • Dlhodobé vízum je za poplatok na Indonézskej ambasáde.
víza indonézia
Vizum Bali Indonesie

Vízum Bali, Indonézia na letisku

Občania ČR a SR nepotrebujú víza pre vstup do Indonézie do 30 dní pobytu.  Cestujúci, ktorí 30 dňové vízum do Indonézie potrebujú, si ho môžu vybaviť ihneď po prílete alebo pri príjazde loďou na všetkých medzinárodných letiskách alebo medzinárodných prístavoch. Budete potrebovať pas platný po dobu min. 6 mesiacov od návratu z Bali, najmenej dve voľné stránky v pase, spiatočnú letenku a 35 USD na zaplatenie vízového poplatku. Turisti musia vstúpiť do Indonézie cez niektoré z nasledujúcich miest:

 • letisko: Hang Nadim (Batam),Juanda (Surabaya), Kualanamu (Medan), Ngurah Rai (Bali), Soekarno-Hatta (Jakarta)
 • prístav: Batam Center (Batam), Sekupang (Batam), Sri Bintan Pura (Tanjung Pinang), Tanjung Uban (Tanjung Uban)

NÁŠ TIP

Využite získanie víz na Bali zdarma na letisku alebo si o víza požiadajte vopred na Indonézskej ambasáde. Nenechávajte predĺženie víz na Bali na poslednú chvílu. Poplatok za každý deň nad platnosť Vašich víz je 300 000 Rupií za každý deň naviac.

Vízum – vybavenie na veľvyslanectve Indonézie v Bratislave

Pre pobyty do 60 dní, je možné vybaviť turistické vízum na ambasáde Indonézie v Bratislave a trvá to len 3 pracovné dni. Žiadateľ sa musí dostaviť osobne. Na získanie víza je potrebné predložiť nasledujúce dokumenty:

 • vyplnenú žiadosť s jednou farebnou fotografiou,
 • pas platný po dobu minimálne 6 mesiacov od plánovaného vstupu do krajiny
 • rezerváciu alebo kópiu spiatočnej letenky do Indonézie
 • itinerár cesty v angličtine (len pre vízum na 60 dní)
 • preukázať dostatok finančných prostriedkov na celý pobyt v Indonézii (napr. výpis z účtu) a to minimálne vo výške 2 500 USD, prípadne odpovedajúcu čiastku v eurách (len pre vízum na 60 dní).

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Vizum Bali Indonesie

Ceny víz do Indonézie vybavených na veľvyslanectve

Adresa: Veľvyslanectvo Indonézskej republiky

Brnianska 31, 811 04 Bratislava

 • Tranzitné vízum 15 Eur
 • Jeden vstup 50 Eur
 • Viacnásobný vstup 105 Eur

informace@indonesia.cz, http://www.indonesia.sk/index.htm, Tel: +421 2 59200526

NÁŠ TIP

Chcete zostať na Bali viac ako 30 dní a nemáte 60 dňové víza? Pri vstupe priamo na letisku môžete získať mesačné víza za 35 USD, ktoré je možné za poplatok o ďalší mesiac predĺžiť. Buď Vás čaká úradnické martýrium alebo si nájdite vízového špecialistu priamo na Bali za poplatok od 600 000 rupií.

 

často kladené otázky

 

Chceme na Bali zostať dlhšie ako mesiac, čo máme robiť?

Zaplaťte pri vstupe do Indonézie za víza jednorázový poplatok 35 USD a pobyt si môžete predĺžiť o ďalší mesiac.

 

Chceme sa na Bali presťahovať a žiť tu dlhšiu dobu, ako s vízami?

Na Bali a v Indonézii sú kancelárie, ktoré Vám za poplatok zaistia predĺženie víz na tak dlhú dobu ako budete potrebovať.

 

Môžem získať pracovné víza na Bali?

Áno, ale je to nesmierne náročné a nákladné. 99 percent cudzincov na Bali volí pololegálne cesty, ako tu pracovať, resp. podnikať. Pokiaľ plánujete podnikať v Indonézii vo väčšej miere, pracovné víza určite budete potrebovať. POZOR, tzv. business víza Vás neoprávňujú na Bali legálne pracovať. Ak Vám to niekto bude tvrdiť, nehovorí pravdu.

 

Čo teda doporučujete?

V prípade, že chcete byť na Bali dlhodobo, preverte si služby niekoľkých migračných agentov. Potom zvoľte toho s najväčším počtom referencií. V prípade, že budete na Bali bez víza, pripravte sa, že budete za každý deň bez víz platiť pokutu 300 000 IDR za jeden deň.

viac otázok