Jóga na Bali

Centrum jógy v Indonézii

Ostrov Bali bol vždy veľmi turisticky populárna destinácia a Ubud duchovným centrom ostrova. Počas rokov tu začali postupne vznikať jógové štúdia, ktoré sa postupne rozšírili do okolitých mestečiek až na pláže. Jóga sa teda praktikuje nielen v Ubude ale po celom Bali aj na plážach juhu. Populárne je napríklad Canggu a ďalšie miesta.

  • centrum jógy na Bali je Ubud
  • jógové kurzy sú aj na pláži, Canggu alebo na severe v Amede
Jóga A Meditácia Bali
Joga A Meditace Bali

Jóga na Bali

Pôvodným významom slova jóga je obnova spojenia seba samého s vyšším bytím. Ťažko by ste hľadali príhodnejšie miesto, kde sa o toto znovuspojenie pokúsiť. Ostrov Bali so svojou duchovnou tradíciou a kľudným spôsobom života doslova ponúka k zastaveniu a hľadaniu harmónie. Navštívte počas svojej dovolenky jedno z mnohých kvalitných jógových centier alebo si na svoju dovolenku zvoľte pobyt zameraný na jógu.
- spojte jógu s netradičnými miestami na cvičenie - ryžové políčka, tajomné záhrady, starodávne altány. Doplňte svoje lekcie jógy meditáciou, masážmi alebo kurzom tanca. Navštívte v rámci lekcií jógy kultúrne srdce ostrova - mestečko Ubud.

Kde praktikovať jógu

Ubud – centrum jógy na Bali, nájdete tu veľké množstvo škôl so slušnou kvalitou. Nebojte sa skúsiť miestne školy s miestnymi cvičiteľmi.
Canggu – populárna a žijúca oblasť na pláži, niekoľko škôl jógy, možnosť surfovania pre začiatočníkov.
Amed, severné Bali – kľudná oblasť na Bali pri pláži s čiernym pieskom, len niekoľko škôl, vhodné na jógu a meditáciu.
Uluwatu – najkrajšie pláže na Bali, možnosť praktikovať jógu na Padang Padang, Uluwatu, alebo Jimbaran.

NÁŠ TIP

Vyskúšajte viacero štúdií a viac lokalít po celom Bali. Môžete začať v centre jógy v Ubude. Doporučujeme školy jógy na pláži, napríklad v oblasti Canggu alebo Padang Padang. Ak hľadáte kľudnejšiu lokalitu, skúste severné Bali - mestečko As s centrom Meditasi.

Lekcie jógy

Väčšinu kurzov a jógových lekcií môže po príjazde na ostrov navštíviť aj úplný začiatočník. Stačí Vám pohodlné oblečenie, v ktorom sa Vám bude dobre hýbať. Podložky alebo pomôcky, ktoré sa hodia k určitým druhom jógy, Vám na mieste radi zapožičajú.
Väčšina lekcii začína krátkou relaxáciou alebo riadenou meditáciou, kedy sa účastník ukľudní a naladí na cvičenie. Následne sa pomocou sérii cvičení rozhýbete a pozvoľna prejdete k cvičeniu jednotlivých jógových pozícií - asán. Počas lekcie si pretiahnete celé telo. Na konci cvičenia Vás inštruktor opäť ukľudní v relaxačnej pozícii.

Jesť, meditovať, milovať

Jóga a meditácia zažíva na Bali obrovský boom po tom, ako sa na pultoch knihkupectiev objavila kniha Jesť, meditovať, milovať od americkej spisovateľky Elizabeth Gilbertovej. Filmové spracovanie na seba nedalo dlho čakať a táto kniha a film sa stal“sprievodcom“ pre mnohých turistov, ktorí na Bali mieria.
Dej je z časti zasadený práve do kultúrneho centra ostrova - mesta Ubud. Hrdinka tu zakončuje svoju ročnú dovolenku, počas ktorej sa snažila nájsť cestu späť sama k sebe.

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

NÁŠ TIP

Hlavná postava filmu, ktorú hrá Julia Roberts, sa počas pobytu na Bali pohybovala hlavne v mestečku Ubud. Navštívte rovnaké miesta ako hrdinka filmu, napríklad ryžové políčka v Banjar Bentuyung a Nyuh Kuningu, v mestečku Ubud hľadajte tržnicu a opičí prales v blízkosti mesta. Slávna scéna, kedy s Javierem Bardenom išli na nočné kúpanie, sa natáčala neďaleko chrámu Uluwatu na pláži Padang Padang. Aj tu nájdete kvalitné jógové štúdio.

Joga A Meditace Bali

Jógové zájazdy s českým sprievodcom

Pre všetkých záujemcov o jógu sme pripravili zážitkový pobyt, počas ktorého spoznáte ostrov Bali a aj si zacvičíte. Spolu s českou učiteľkou jógy Lindou Michnnovou, môžete objavovať exotické Bali a praktikovať každodenné cvičenie jógy. Zájazdy s jógou sú zostavované tak, aby ich zvládol každý. Citlivý prístup inštruktorky privedie k cvičeniu začiatočníkov a dokáže rozšíriť znalosť jógy aj pokročilým. To všetko zasadené do tajuplnej krajiny zeleného ostrova.

Joga A Meditace Bali

Meditácia

Skvelým doplnkom k lekciam jógy sú kurzy meditácie. Navštevovať ich môžete priamo vo vybranom jógovom centre ako sprievodnú, relaxačnú techniku k samotnému cvičeniu, alebo si osvojiť základy meditácie v špecialnom kurze. Meditácia je úžasný nástroj duševnej hygieny. Doprajte dovolenku aj svojej mysli. Ostrov Bali je ideálnym miestom kde začať.

NÁŠ TIP

Navštívte v Ubude jeden z kurzov varenia. Ukážu Vám prípravu netradičných a zdravých pokrmov.

 

často kladené otázky

 

Ktoré miesto na Bali je najvhodnejšie na kurz jógy?

Ak sa chcete niečo priučiť alebo len hľadáte viacero možností výberu štúdia, skúste Ubud. Je tu najširší výber. Ak chcete zároveň byť pri mori a nejde Vám o čo najväčší pokrok pri cvičení, zostaňte na juhu, napríklad v Canggu.

 

Ponúka CK Go2 zájazdy s česky hovoriacim inštruktorom jógy?

Áno, pravidelne ponúkame niekoľko jógových zájazdov na Bali a do ďalších destinácii. Najčastejšie sa na našich zájazdoch stretnete s Lili, ktorá má vlastné jógové štúdio v ČR. Jej kurzy sú veľmi obľúbené.

 

Aký typ jógy je na Bali najrozšírenejší?

Na Bali sú populárne všetky typy jógy.

 

Môžem si na Bali urobiť kurz jógy a potom tu aj učiť?

Áno, počítajte však s vyššími nákladmi. Najlepšie sú štúdia v Ubude.

viac otázok