10x kde šnorchlovať a potápať sa

Potápanie a šnorchlovanie

1/

Nusa Lembongan - pri ostrove sa nachádza miesto, kde je možné šnorchlovať alebo plávať s mantami. Pre skúsených potápačov možnosť ponorov s exotickými mesačníkmi.

2/

Nusa Penida - ostrov susedí s Nusa Lembongan. Krásne a bohaté korálové záhrady, veľké útesové ryby. Vhodnejšie pre potápačov.

3/

USS Liberty, Tulamben je slávny vrak lodi potopený v hĺbke od 5 do 15 metrov na severe Bali. Vhodné pre potápačov aj šnorchlovanie.

4/

Japonský vrak lodi, As. Na severnom pobreží sa tiež nachádza vrak lodi vo veľmi malej hĺbke obklopený korálovými záhradami. Vhodné aj na šnorchlovanie. Pred vrakom je príjemná kaviareň.

5/

Amed lokalita vhodná ako základňa na potápanie a šnorchlovanie. Skvelé na tréningy "freediving". Prijemné mestečko na severe.

6/

Jelení ostrov, Pemuteran najkrajšie korálové útesy v prírodnej rezervácii okolo Jelenieho ostrova, vhodné na šnorchlovanie a potápanie. Výlet na lodi.

7/

White beach, Padangbai šnorchlovanie z pláže pri prístave Padangbai. Pekná pláž s niekoľkými korálovými útesmi. Dostupné aj ako jednodenný výlet z južných letovísk.

8/

Ostrovčeky Gili pohodové piesočnaté ostrovčeky obklopené korálovými útesmi. Vhodné na potápanie aj šnorchlovanie, výskyt korytnačiek.

9/

Ostrovy Komodo a Rinča skvelá lokalita na potápanie aj šnorchlovanie. Možnosť navštíviť aj NP Komodo Rinča a pozorovať komodské draky.

10/

Raja Ampat, Manado ultimátna destinácia pre potápačov. Jedny z najlepších lokalít na potápanie na celom svete.