Candidasa

Krásna dedina bez pláže

pamiatky

náboženstvo

mesto

Dedina Candidasa ležiaca v zálive Amuk s majestátnou sopkou Agug v pozadí. Candidasa sa nachádza na východnom pobreží, ktoré je považované za najviac autentickú časť Bali. Na pobreží nájdeme chrám z 11. storočia so sochou bohyne plodnosti Hariti. Tento chrám je cieľom mnohých bezdetných rodín na Bali, ktoré sem mieria prosiť bohyňu o pomoc.

Candidasa
Candidasa

Candidasa - unáhlený rozvoj

V minulosti bola Candidasa tradičná a kľudná rybárska dedina. Nekontrolovaný rozvoj turizmu v 70.tych rokoch ale toto miesto značne poznamenal a predovšetkým jeho pobrežie. Hlad po výstavbe nových apartmánov a bungalovov vyžadoval množstvo materiálu a staviteľov nenapadlo nič lepšie, ako ťažiť materiál priamo z mora v podobe vápencových korálov. Takto zasiahnutý útes obnažil pláž a tu časom úplne odnieslo more. Bohužial tým Candidasa prišla aj o úchvatný korálový útes s bohatým podmorským životom.

NÁŠ TIP

Jednu z mála pláží, ktorá v Candidase zostala, nájdete na jej západnom konci. Prezývajú ju White beach. Tieto kľudné miesta vyhľadávajú najviac turisti v staršom veku, pretože oblasť je mimo hlučných letovísk, kam mieria cesty väčšiny turistov za zábavou.

Candidasa

Potápanie

Napriek tomu, že pobrežie bolo v minulosti nenávratne zničené, z Candidasy sa môžete vydať na otvorené more na potápačské výpravy. Túto lokalitu vyhľadávajú skôr skúsenejší potápači než začiatočníci, pretože tu vládnu silné prúdy.
Viditeľnosť v mori, trochu ďalej od pobrežia je až 30 metrov a môžete tu vidieť žraloky alebo dokonca mesačníky. Lokality blízko Candidasy: Gili Mimpang Gili Tepekong

Garant destinácie

Ada Tzoneva špecialistka na Bali a Indonéziu

KONTAKTUJTE NÁS

Candidasa

Vodný palác Taman Ujung

Južne od Candidasy sa nachádza rozľahlý palácový komplex, zasadený do krajiny ryžových políčok. Palác v sebe mieša balijský s európskym stavebným štýlom a po rozsiahlej rekonštrukcii je dodnes využívaný k štátnym príležitostiam. Pre návštevníkov je lákavý z iného dôvodu a to pre svoje vodné záhrady, ktorými je celý chrám tak charakteristický.
Do komplexu môžete vstúpiť po jedinom moste, ktorý Vás dovedie k fontáne s 9 prameňmi, vytryskujúcimi so svetových strán a symbolizujúcimi hinduistických bohov. Komplex v podhorí sopky Agung ponúka nádherné výhľady, kedy sa v rozľahlých vodných plochách odrážajú chrámové budovy a kvitnúce záhrady. Určite stojí za to sa tu zastaviť počas Vašej cesty a vychutnať si výhľady.

 

často kladené otázky

viac otázok